İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH, Berlin ve Oslo’da uluslararası konferanslara katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Center for Humanitarian Action'ın (CHA) Berlin’de, Norwegian Centre for Humanitarian Studies’ın (NCHS) ise Oslo’da düzenlediği yıllık konferanslara katıldı. İnsani yardım konusunun ele alındığı konferanslarda, tecrübe paylaşımlarının yanı sıra stratejik planlamalar ele alındı.
11.07.2023

İHH, Center for Humanitarian Action'ın (CHA) düzenlediği 2023 yıllık konferansına katılım sağladı. Berlin’deki konferansta İHH adına Genel Sekreter Dr. Durmuş Aydın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Talha Keskin hazır bulundu.

Bu yılki teması, "Teknoloji ve Yerel Aktörlerin Önderliğinde İnsani Yardım Sektöründeki Güç Dengesizliğiyle Mücadele Etmek" olarak belirlenen konferansta, birçok konu başlığı üzerinde fikir alışverişlerinde bulunuldu.

berlin-2.jpg

İHH’nın katılım sağladığı bir diğer uluslararası konferans da, Norwegian Centre for Humanitarian Studies (NCHS) tarafından düzenlenen "Humanitarian Futures" konferansı oldu. Oslo'da gerçekleşen konferans, “İnsani Yardım Yönetiminin Geleceği”, “İnsani Yardımın Gelecekteki Sunumu” ve “Yerinden Edilmiş İnsanlar İçin Gelecek” başlıklı üç tema etrafında gerçekleşti. Katılımcılar, bu temalar çerçevesinde insani yardım alanının gelecekteki olası seyrine ilişkin fikirlerini paylaştı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023