İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH, Berlin ve Oslo’da uluslararası konferanslara katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Center for Humanitarian Action'ın (CHA) Berlin’de, Norwegian Centre for Humanitarian Studies’ın (NCHS) ise Oslo’da düzenlediği yıllık konferanslara katıldı. İnsani yardım konusunun ele alındığı konferanslarda, tecrübe paylaşımlarının yanı sıra stratejik planlamalar ele alındı.
11.07.2023

İHH, Center for Humanitarian Action'ın (CHA) düzenlediği 2023 yıllık konferansına katılım sağladı. Berlin’deki konferansta İHH adına Genel Sekreter Dr. Durmuş Aydın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Talha Keskin hazır bulundu.

Bu yılki teması, "Teknoloji ve Yerel Aktörlerin Önderliğinde İnsani Yardım Sektöründeki Güç Dengesizliğiyle Mücadele Etmek" olarak belirlenen konferansta, birçok konu başlığı üzerinde fikir alışverişlerinde bulunuldu.

berlin-2.jpg

İHH’nın katılım sağladığı bir diğer uluslararası konferans da, Norwegian Centre for Humanitarian Studies (NCHS) tarafından düzenlenen "Humanitarian Futures" konferansı oldu. Oslo'da gerçekleşen konferans, “İnsani Yardım Yönetiminin Geleceği”, “İnsani Yardımın Gelecekteki Sunumu” ve “Yerinden Edilmiş İnsanlar İçin Gelecek” başlıklı üç tema etrafında gerçekleşti. Katılımcılar, bu temalar çerçevesinde insani yardım alanının gelecekteki olası seyrine ilişkin fikirlerini paylaştı.

İlgili haberler
Tümünü gör
STK’lardan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması
STK’lardan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması
İHH’nın da aralarında bulunduğu Çocuk Hakları Platformu, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, işgalci İsrail’in çocuklara yönelik saldırılarına karşı dünya genelinde güçlü adımlar atılmadığı için saldırılarını daha artırdığı vurgulandı.
Yetim
25.03.2024
Yetimler Gençlere Emanet Projesi 5 yıl daha uzatıldı
Yetimler Gençlere Emanet Projesi 5 yıl daha uzatıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Yetimler Gençlere Emanet Projesi’nin protokolü 5 yıl daha uzatıldı. Protokol, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Emre Topoğlu tarafından imzalandı.
Yetim
21.03.2024
İHH, Ramazan ayında Balkanlar'da binlerce kişiye destek ulaştırdı
İHH, Ramazan ayında Balkanlar'da binlerce kişiye destek ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan çalışmaları kapsamında Balkanlar'da tespit edilen yaklaşık 16 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı.
19.03.2024