İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH, Beyoğlu bölgesi imamlarıyla buluştu
İHH insani yardım vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve yönetim kadrosu, Beyoğlu din görevlileri ile bir araya geldi.
Türkiye 15.05.2014

Kasımpaşa Sosyal Tesislerinde Beyoğlu din görevlileri Başkanı Necati Uludağ ve birçok imamın da katıldığı programda, İHH Genel Başkanı Yıldırım yürüttükleri çalışmalar ve kampanyalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmasına Soma’da yaşanan acı olaydan duyduğu derin üzüntüye değinerek başlayan Yıldırım, maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralılara ise Allahtan acil şifalar diledi.İHH’nın yaptığı çalışmalara imamların da ortak olması gerektiğini kaydeden Yıldırım, “Toplumun her kesiminden kitleye ulaşabilecek kişilerin din görevlileridir. Böylesi hassas bir durumda taşın altına herkesin elini koyması gerek. Çünkü vebali hepimizi kapsıyor” dedi.

Yıldırım, 31 Mayıs’ta Sultanahmet’ten Sarayburnu’na yapılacak “Özgürlük Filosu, Kudüs ve Mescid-i Aksa Yürüyüşü” için imamlardan destek istedi.

MÜSLÜMAN ÇOCUKLAR MİSYONERLERCE DİN DEĞİŞTİRİYOR

42 bin beş yüz yetime ulaştıklarını ancak bu sayının hala yetersiz olduğunu vurgulayan Yıldırım, Hristıyanların ve misyonerlerin bu sayının çok üstünde yetime baktıklarını ve bu yetimlerin Müslüman bir aileden gelmelerine rağmen misyonerlik faaliyetleri sonucundan din değiştirdiklerini söyledi.

Yıldırım, 11 ülkede 73 bin görmeyen Afrikalının gözlerinin açılmasına vesile olduklarını daha yüzlerce gözlerinin açılmasını bekleyen kardeşimiz olduğunun altını çizdi.Çad, Kenya, Sudan, Sri- Lanka, Somali, Gana gibi pek çok ülkede insanların en çok suya ihtiyaç duyduğunu anlatan Yıldırım, susuzluğun olduğu yerde her şeyin durduğunu bölge de su kuyuları açarak insanların en temel ihtiyacı olan susuzluğu gidermeye çalıştıklarını belirtti.

İnsani diplomasiyi dünya literatürüne İHH’nın kazandırdığını kaydeden Yıldırım, “Dünya'da bunu yapan iki yardım kuruluşu var; biri Kızılhaç diğeri ise İHH. Kızılhaç sadece gözlemliyor ve rapor ediyor; İHH olarak biz ise gözlemliyor, rapor ediyor aynı zamanda esir değiş tokuşu yapıyoruz” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021