İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH Bosna’da yaşanan selin ardından yardım çalışması başlattı
Bosna-Hersek'te bir haftadır devam eden şiddetli yağışlar sebebiyle Bihaç bölgesinde sel felaketi yaşandı. Yaşanan selde birçok ev, işyeri ve tarım arazisi sular altında kaldı. İHH İnsani Yardım Vakfı, başlattığı acil yardım çalışmaları ile selden etkilenen 165 aileye gıda ve hijyen paketi ulaştırdı.
26.05.2023

Uno Nehri’nin taşması sonucu yaşanan selde, 400 ev ve işyerini su bastı, çok sayıda tarım alanı da sular altında kaldı. Sivil Savunma Bakanlığı tarafından acil durum ilan edildi. Evi sular altında kalan Bosnalılar farklı noktalara doğru tahliye edilirken, temizlik çalışmaları da devam ediyor.

43554567654.jpeg

165 aileye destek

Yaşanan sel felaketinin ardından İHH İnsani Yardım Vakfı yardım çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında, selden etkilenen 165 aileye gıda ve hijyen paketi dağıtıldı.

Bosna-Herkes Sivil Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; içme suyu, gıda, hijyen paketi, kum çuvalı, su çekme pompası, nem çekme pompası, şişme bot ve boya malzemesi gibi ürünlere ihtiyaç duyuluyor.

379958334059.jpeg

İHH, bölgedeki yardım çalışmalarına devam ediyor.  

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen 11 TIR’lık yardım kafilesi Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.
17.11.2023
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in katliamları sebebiyle insani krizin gittikçe büyüdüğü Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi alanlarda 7 Ekim’den bu yana on binlerce kişiye destek oldu.
15.11.2023
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
İşgalci İsrail’in saldırılarına hedef olan Gazze’deki sivillere yönelik olarak vakfımızın insani yardım çalışmaları devam ediyor.
24.10.2023