İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Bosna’da yaşanan selin ardından yardım çalışması başlattı
Bosna-Hersek'te bir haftadır devam eden şiddetli yağışlar sebebiyle Bihaç bölgesinde sel felaketi yaşandı. Yaşanan selde birçok ev, işyeri ve tarım arazisi sular altında kaldı. İHH İnsani Yardım Vakfı, başlattığı acil yardım çalışmaları ile selden etkilenen 165 aileye gıda ve hijyen paketi ulaştırdı.
26.05.2023

Uno Nehri’nin taşması sonucu yaşanan selde, 400 ev ve işyerini su bastı, çok sayıda tarım alanı da sular altında kaldı. Sivil Savunma Bakanlığı tarafından acil durum ilan edildi. Evi sular altında kalan Bosnalılar farklı noktalara doğru tahliye edilirken, temizlik çalışmaları da devam ediyor.

43554567654.jpeg

165 aileye destek

Yaşanan sel felaketinin ardından İHH İnsani Yardım Vakfı yardım çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında, selden etkilenen 165 aileye gıda ve hijyen paketi dağıtıldı.

Bosna-Herkes Sivil Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; içme suyu, gıda, hijyen paketi, kum çuvalı, su çekme pompası, nem çekme pompası, şişme bot ve boya malzemesi gibi ürünlere ihtiyaç duyuluyor.

379958334059.jpeg

İHH, bölgedeki yardım çalışmalarına devam ediyor.  

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024