İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH bu Ramazan’da neler yapacak?
Yaklaşan Ramazan ayıyla birlikte çalışmalarına hız kazandıran İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm ekipleriyle birlikte dünyada Ramazan coşkusunu yaşamak ve yaşatmak için yollara düşüyor. Vakfımız, bağışçılar
05.08.2011

Türkiye’de 70 şehir ve dünyada 70 ülke ve bölgede çalışmalar yapacak olan İHH, zor durumda olan kardeşlerimize destek olacak ve sorunların çözümü için yeni projeler geliştirecek. Vakfımız bu yıl da yardımseverlerin zekât ve bağışlarını savaş, afet ve yoksulluk içinde yaşayan insanlara ulaştıracak.

KUMANYA BAĞIŞIYLA KAPILARI ÇALACAĞIZ

Vakfımız, Ramazan ayı çerçevesinde hem yurt içinde hem de yurt dışında kumanya dağıtımları yapacak. Temel ihtiyaç malzemelerinden oluşacak kumanyalarımız fakirlerin sofralarını süsleyecek. Bağışçılarımız bir kumanya bedeli olan 60 TL karşılığında dilediğiniz sayıda ailenin ihtiyacını karşılayabilecek.

YETİMLERİN RAMAZAN’DA YÜZÜ GÜLECEK

Yetimleri ve ailelerini Ramazan ayında da unutmayan İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim iftarları düzenleyecek ve ailelerine maddi destekte bulunacak. Yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımı yapacak olan vakfımız, ihtiyaç duyulan yerlerde yetimlere nakdi yardımda bulunacak. Sponsor Aile Projesiyle en az bir yıl boyunca bir yetimi destekleyebilecek olan yardımseverler, Ramazan ayında da dilediği sayıda yetime bayramlık hediye edebilecek.

GEZİCİ AŞEVİMİZDE SİZ DE İFTAR VEREBİLİRSİNİZ

Yurt içinde 26 ilde gezici aşevi ile iftar programları gerçekleştirecek olan vakfımız, bağışçılarının gezici aşevinde düzenlenen iftarın tamamını üstlenmelerine de olanak sağlayacak. Aynı zamanda yardımseverler, bir kişinin iftar bedeli olan 5 TL karşılığında bir ya da birden fazla kişinin iftar bedelini karşılayabilecek.

ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAĞIZ

Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı desteğinde bulunarak, öğrencilerin eğitim araç gereçlerini karşılayacağız. 25 TL karşılında siz de bir öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşılayarak, eğitim noktasında muhtaç öğrencilere destek olabilirsiniz.

ZEKÂT VE SADAKALARINIZI DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ

Vakfımız, Ramazan ayı dolayısıyla Türkiyeli yardımseverlerin zekât, sadaka fitre ve bağışlarını savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ulaştırıyor. Yardımseverler İHH aracılığıyla insani yardıma muhtaç durumda olanlara bağışlarını ulaştırabilecek.KURUM VE İŞLETMELER İÇİN GIDA BANKACILIĞI SİSTEMİ

Kurum ve işletmeler de gıda bankacılığı kapsamında bağış yapabilecek ve yaptıkları bu yardımları gider olarak vergiden düşebilecekler. Kurum ve işletmelerin gıda, temizlik, giyecek ve yakacak maddesi yardımları gıda bankacılığı kapsamında değerlendiriliyor. Sadece kampanyamıza yapacağınız yardımların İHH tarafından faturalandırılması bu kampanyaya katılmanız için yeterli olacak. Hayırseverler aynı zamanda vergi muafiyeti bulunan kurumumuza yapacakları bağışları vergiden düşebilecekler.

İHH İnsani Yardım Vakfı yaklaşık 19 yıldır Ramazan ayında da zorluklar içerisinde hayata tutunmaya çalışan insanlara umut olmaya çalışıyor. Bugün Afrika’da binlerce insan kuraklık nedeniyle ölümle yüz yüze gelmiş durumda. Aynı zamanda Kuzey Afrika ülkeleri de dâhil olmak üzere birçok Afrikalı ülkesi iç savaş nedeniyle yaşam zorluğu çekiyor.  Ortadoğu’daki mülteci kamplarında hala dram yaşanırken Suriye halkı hala yardım bekliyor.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

[video-178]

İlgili haberler
Tümünü gör
Muş’ta yetim 4 genç kıza çeyiz desteği
Muş’ta yetim 4 genç kıza çeyiz desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, her yıl düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri (YDG) etkinlikleri kapsamında yurt içinde ve yurt dışında yetimlere ve ailelerine yönelik çeşitli programlar, gelir desteği amaçlayan projeler ve yardım faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak, Muş İHH tarafından ekonomik imkânları kısıtlı yetim 4 genç kıza çeyiz desteği sağlandı.
12.05.2023
Deprem bölgesinde milyonlarca kişiye destek
Deprem bölgesinde milyonlarca kişiye destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH, bugüne kadar 7 bin 341 arama kurtarma ve acil yardım görevlisi ile çalışmalarda bulundu ve depremden etkilenen milyonlarca kişiye destek oldu.
03.05.2023
İHH Somalili 38 bin 601 aileye un dağıttı
İHH Somalili 38 bin 601 aileye un dağıttı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılından bu yana kuraklığın yoğun bir şekilde devam ettiği Somali’de yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH, çalışmaları kapsamında son olarak, ülkenin 10 şehrinde 38 bin 601 aileye 75’er kilo un dağıtımında bulundu. Dağıtımlardan yaklaşık 232 bin kişi faydalandı.
26.04.2023