İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Çocuk Kulübü’nden “Kutlu Çocuk Programı”
İHH İnsani Yardım Vakfı Çocuk Kulübü tarafından geliri Sri Lanka’daki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere “Kutlu Çocuk Programı” gerçekleştirildi
SriLanka, Türkiye 04.04.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı Çocuk Kulübü tarafından geliri Sri Lanka’daki yetim çocuklara ulaştırılmak üzere “Kutlu Çocuk Programı” gerçekleştirildi.

İHH Çocuk Kulübü, “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla Ümraniye Atakent Kültür Merkezinde bir çocuk şenliği düzenledi.

Yaklaşık 500 çocuğun ailesiyle katıldığı programda konuşan İHH Çocuk Kulübü Koordinatörü Rümeysa Yaman, çocuklarımıza Peygamber Efendimizin hayatından kesitler sunarak, hoşça vakit geçirmelerini temenni ettiklerini belirterek, “500 çocuk davetlimiz var. Burada bir kermes de düzenledik. Buradan elde edilecek geliri, Sri Lanka’da bizim yetimhanemiz var, oradaki yetim çocuklara göndereceğiz” dedi.

İHH olarak dünyanın dört bir tarafındaki yetimleri ziyaret ettiklerini ifade eden Yaman, “Çeşitli projelerimiz var. İHH Çocuk Kulübü olarak her sene bu projelerden birini seçerek yaptığımız program ve kermeslerle, çocuklarımızın getirdiği kumbaralardaki gelirleri tamamen yetim çocuklara aktarıyoruz. Bu program da ona yönelik yapıldı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Peygamber Efendimizin mucizelerinin de anlatıldığı çizgi film gösterildi, kukla ve semazen gösterisi sunuldu.

Programın sonunda ise çocuklara farklı dallarda “İyi Çocuk Belgesi” takdim edildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022