İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Çorum Gönüllülerinden Suriye ve Filistin kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Türkiye'nin çeşitli illerinde yardım ve toplumsal duyarlılık oluşturmaya yönelik çalışmalara devam ediyor.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 10.04.2013
İHH Çorum Gönüllüleri Suriye ve Filistin halkları yararına Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesinde bir kermes düzenledi. Kermesin yanı sıra Suriye ve Filistin konulu tanıtım standı açıldı.

Öğretim üyelerinin ve fakülte talebelerinin yoğun ilgi gösterdiği kermes, İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı ve Hitit Üniversitesi Suffa Kulübü üyesi öğrencileri tarafından organize edildi.

İki gün açık kalacak kermesin geliri İHH aracılığı ile Suriye’de ve Filistin’de açlık çeken mazlumlara gönderilecek.

İHH Çorum Gönüllüsü Selim Özkabakçı, kermes organizasyonlarının bir amacının da Suriye ve Filistin konularının gündemde tutmak ve bu iki ülkedeki halkların dramlarının kamuoyuna duyurmak olduğunu ifade ederek "Amacımız mazlum kardeşlerimizi gündeme taşımak ve halkımızın duyarlılığını artırmaktır. Suriye’ye şu ana kadar Çorum’dan üç tır yardım gönderdik. Şu an için yarım tır gıda yardım malzememiz hazırlandı. Bunu bir tıra tamamlayıp inşallah Suriye’ye yola çıkartacağız. Duyarlılık gösterip bu çalışmalara emek veren, destek olan tüm gönüllü kardeşlerimize ve Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022