İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH deprem bölgelerine 166 TIR yardım malzemesi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı depremin hemen ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. Vakfın Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilcilikleri ve insani yardım dernekleri öncülüğünde yardım TIR’ları hazırlandı. Şu ana kadar 166 TIR dolusu insani yardım malzemesi deprem bölgelerine gönderildi. TIR’ların içerisinde su, gıda, giyecek, bebek bezi, jeneratör ve hijyen malzemesi gibi ürünler yer alıyor.
10.02.2023

Kahramanmaraş merkezli olarak üst üste yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da binlerce bina yıkıldı. Depremlerde son belirlemelere göre 18 bin 342 kişi vefat etti, 74 bin 242 kişi ise yaralandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, AFAD başta olmak üzere birçok STK ile koordineli şekilde depremin ilk saatlerinden itibaren bölgelerde yardım çalışmalarında bulunuyor. 1447 kişiden oluşan İHH arama kurtarma ekipleri şu ana kadar yüzlerce kişiyi enkazdan kurtardı.

photo_5989813601080294152_y.jpg

Çalışmalar sürüyor

Arama kurtarma çalışmalarının yanında bölgelere yönelik olarak insani yardım çalışmaları da yapılıyor. İHH’nın Türkiye’nin dört bir yanında bulunan temsilcilikleri ve insani yardım dernekleri depremin yaşandığı illere destek olmak için seferber oldu. Binlerce gönüllünün görev aldığı, binlerce bağışçının destek olduğu çalışmalar kapsamında ülkenin farklı şehirlerinden 166 TIR dolusu yardım malzemesi depremden etkilenen illere sevk edildi.

527212515506.jpg

TIR’ların içerisinde yer alan malzemeler şu şekilde: “Su, battaniye, ekmek, bot, mont, sandviç, kahvaltı paketi, poğaça, jeneratör, hazır gıda konservesi, un, gıda kolisi, yatak süngeri, odun, kek, meyve suyu, helva, çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, hasta bezi, kuru gıda, süt, kefen.”

Yeni yardım TIR’larının şehirlere gönderilmesi için çalışmalar Türkiye’nin dört bir yanında hummalı bir şekilde devam ediyor.

11.jpg

Destek olmak için

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deprem bölgelerinde yaptığı yardım çalışmalarına destek olmak isteyen bağışçılar DEPREM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL destekte bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına “DEPREM” yazarak çalışmalara destek olabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 943 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile çalışmalarına devam ediyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 3 bin 28 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yüzbinlerce kişiye destek ulaştırdı.
21.02.2023
İHH Adıyaman’da sıcak ve taze ekmek üretiyor
İHH Adıyaman’da sıcak ve taze ekmek üretiyor
Depremden etkilenen illerden olan Adıyaman’da ekmek fırınları hâlâ kapalı. 12 gündür şehirdeki ekmek ihtiyacı başka şehirlerden getirilen ekmeklerle karşılanıyor. Depremin hemen ardından arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında bulunan İHH, Adıyaman’da bulunan bir fırınla anlaşarak ekmek üretmeye başladı. Fırında günlük olarak 16 bin ekmek üretilerek depremden etkilenen vatandaşlara dağıtılıyor.
18.02.2023
İHH 5 bin 852 kişiyle deprem bölgesinde
İHH 5 bin 852 kişiyle deprem bölgesinde
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 852 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile faaliyetlerde bulunuyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 2 bin 934 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de yüzbinlerce kişiye farklı alanlarda destek ulaştırdı.
17.02.2023