İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH deprem bölgelerine 166 TIR yardım malzemesi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı depremin hemen ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. Vakfın Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilcilikleri ve insani yardım dernekleri öncülüğünde yardım TIR’ları hazırlandı. Şu ana kadar 166 TIR dolusu insani yardım malzemesi deprem bölgelerine gönderildi. TIR’ların içerisinde su, gıda, giyecek, bebek bezi, jeneratör ve hijyen malzemesi gibi ürünler yer alıyor.
10.02.2023

Kahramanmaraş merkezli olarak üst üste yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da binlerce bina yıkıldı. Depremlerde son belirlemelere göre 18 bin 342 kişi vefat etti, 74 bin 242 kişi ise yaralandı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, AFAD başta olmak üzere birçok STK ile koordineli şekilde depremin ilk saatlerinden itibaren bölgelerde yardım çalışmalarında bulunuyor. 1447 kişiden oluşan İHH arama kurtarma ekipleri şu ana kadar yüzlerce kişiyi enkazdan kurtardı.

photo_5989813601080294152_y.jpg

Çalışmalar sürüyor

Arama kurtarma çalışmalarının yanında bölgelere yönelik olarak insani yardım çalışmaları da yapılıyor. İHH’nın Türkiye’nin dört bir yanında bulunan temsilcilikleri ve insani yardım dernekleri depremin yaşandığı illere destek olmak için seferber oldu. Binlerce gönüllünün görev aldığı, binlerce bağışçının destek olduğu çalışmalar kapsamında ülkenin farklı şehirlerinden 166 TIR dolusu yardım malzemesi depremden etkilenen illere sevk edildi.

527212515506.jpg

TIR’ların içerisinde yer alan malzemeler şu şekilde: “Su, battaniye, ekmek, bot, mont, sandviç, kahvaltı paketi, poğaça, jeneratör, hazır gıda konservesi, un, gıda kolisi, yatak süngeri, odun, kek, meyve suyu, helva, çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, hasta bezi, kuru gıda, süt, kefen.”

Yeni yardım TIR’larının şehirlere gönderilmesi için çalışmalar Türkiye’nin dört bir yanında hummalı bir şekilde devam ediyor.

11.jpg

Destek olmak için

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deprem bölgelerinde yaptığı yardım çalışmalarına destek olmak isteyen bağışçılar DEPREM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL destekte bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına “DEPREM” yazarak çalışmalara destek olabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024