İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH, ECOSOC İnsani Yardım Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi İnsani Yardım Konferansı'na katıldı.
12.07.2023

İHH İnsani Yardım Vakfı, Cenevre’de düzenlenen Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) İnsani Yardım Konferansı (HAS) etkinliğine katıldı. “İnsani Yardımın Güçlendirilmesi” temasıyla düzenlenen etkinliğin katılımcıları arasında, İHH’yı temsilen Genel Sekreter Dr. Durmuş Aydın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Mustafa Talha Keskin de yer aldı.

msg157273977-2332.jpg

4 panel gerçekleştirildi

Konferansta, genel temayla ilgili dört panel gerçekleştirildi. Oturumlarda; gıda güvensizliği ve kıtlık riski, ihtiyaç sahibi grupların korunma riskleri, iklim krizi karşısında insani yardımın güçlendirilmesi gibi konular ile gelecekteki insani yardım çalışmalarının daha güçlü bir biçimde sürdürülmesi amacıyla yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023