İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH gönüllülerinden Somali kermesi
İHH gönüllüleri Somali’de yaşanan kuraklığa dikkat çekmek ve bölge halkına destek olmak amacıyla Gazi Mahallesi’nde bir kermes düzenledi.
Somali 08.09.2011

Gazi Mahallesi’nde yaşayan İHH gönüllüleri, son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşayan Somali’ye destek olmak için kermes düzenledi. İki gün süren kermeste Gazi Mahallesi halkı Somali’de yaşananlara kayıtsız kalınamayacağını bir kez daha gösterdi.

Gazi Mahallesi gönüllülerinin evlerinde hazırladıkları yiyecekleri, kermes ziyaretine gelen halka takdim etmeleriyle birlikte elde edilen gelir Somali halkının yaralarının sarılmasında kullanılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde öncülük ettiği yardım kampanyaları Somali’de kalıcı projelere dönüşerek önemli bir kardeşlik köprüsü olmaya devam ediyor.

Online Bağış için tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021