İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH görevlileri Sphere eğitmen eğitimi aldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 19 vakıf görevlisiyle; insani yardım standartlarının yükseltilmesini amaçlayan uluslararası bir program olan Sphere'in eğitmen eğitimini tamamladı.
18.11.2022

19 İHH görevlisi, insani yardımda öncelikli olan bazı alanlarda evrensel asgari standartlar dizisini geliştirmek amacıyla başlatılan Sphere'in eğitmen eğitimini aldı. 5 gün süren eğitimler, Akredite Sphere Eğitmeni Zeynep Sanduvaç tarafından verildi.

Farklı alanlarda eğitimler alındı

Sphere eğitimlerinde; kriz bölgelerinde yapılması gereken acil müdahaleler, insani yardımın kalitesini artırmak ve yardım faaliyetlerinde bulunan kuruluşların kendi organlarına, bağışçılarına, afet ve çatışmalardan etkilenen insanlara karşı hesap verebilirliğinin nasıl arttırılması gerektiği örnekleriyle anlatıldı.

_g7a5741.jpg

Daha önce de 19 vakıf görevlisi temel Sphere eğitimi almıştı.

Sphere Eğitiminde, doğal ve/veya insan kaynaklı afetlerden etkilenenlerin yaşam standartlarının artırılması için temel asgari gereksinimler Su ve Sanitasyon, Beslenme ve Gıda, Barınma, Sağlık başlıkları altında ele alınıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023