İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH görevlileri Sphere eğitmen eğitimi aldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 19 vakıf görevlisiyle; insani yardım standartlarının yükseltilmesini amaçlayan uluslararası bir program olan Sphere'in eğitmen eğitimini tamamladı.
18.11.2022

19 İHH görevlisi, insani yardımda öncelikli olan bazı alanlarda evrensel asgari standartlar dizisini geliştirmek amacıyla başlatılan Sphere'in eğitmen eğitimini aldı. 5 gün süren eğitimler, Akredite Sphere Eğitmeni Zeynep Sanduvaç tarafından verildi.

Farklı alanlarda eğitimler alındı

Sphere eğitimlerinde; kriz bölgelerinde yapılması gereken acil müdahaleler, insani yardımın kalitesini artırmak ve yardım faaliyetlerinde bulunan kuruluşların kendi organlarına, bağışçılarına, afet ve çatışmalardan etkilenen insanlara karşı hesap verebilirliğinin nasıl arttırılması gerektiği örnekleriyle anlatıldı.

_g7a5741.jpg

Daha önce de 19 vakıf görevlisi temel Sphere eğitimi almıştı.

Sphere Eğitiminde, doğal ve/veya insan kaynaklı afetlerden etkilenenlerin yaşam standartlarının artırılması için temel asgari gereksinimler Su ve Sanitasyon, Beslenme ve Gıda, Barınma, Sağlık başlıkları altında ele alınıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
CZN Burak depremden etkilenen çocuklarla buluştu
CZN Burak depremden etkilenen çocuklarla buluştu
CZN Burak olarak bilinen şef Burak Özdemir, İHH koordinesinde Hatay’da depremden etkilenen çocuklarla buluştu. Özdemir ziyaretinde, çocuklara hamburger ikram etti, oyuncak dağıttı ve onlarla birlikte çizgi film izleyerek moral verdi.
10.03.2023
Moritanyalı heyet İHH’yı ziyaret etti
Moritanyalı heyet İHH’yı ziyaret etti
Türkiye’deki Moritanyalılar Topluluğu Derneği, Moritanya Türkiye Mezunları Derneği ve Uluslararası Şenkit Minaresi Derneği yönetici ve üyeleri İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
02.03.2023
‘Oradaydık!’ Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında
‘Oradaydık!’ Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremin hemen ardından İHH ekipleri arama kurtarma ve yardım çalışmaları için harekete geçti. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da sabahın ilk ışıklarıyla İstanbul’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı. İHH Youtube Ekibi, 7 gün boyunca Yıldırım’ı takip ederek koordinasyon sürecini kayıt altına aldı. “Oradaydık!” Belgeseli, İHH Youtube kanalında yayında.
16.02.2023