İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH, Güney Afrika’da Suriye’yi anlattı
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Güney Afrika Cumhuriyeti’ne giderek ilk günden itibaren Suriye halkına insani yardım çalışmaları ile destek veren bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti.
Afrika, GüneyAfrikaCumhuriyeti 12.02.2014

Bugüne kadar Suriye halkına verdikleri destek için kurumlara teşekkür etmek ve iki ülkenin halkları arasındaki dostluk ilişkilerini kuvvetlendirmek için çeşitli şehirlerde ziyaretlerde bulunan yetkililer, gittikleri bölgelerde Suriye üzerine sunumlar yaparak ülkenin güncel durumu hakkında bilgi verdiler.

Güney Afrika ziyaretinde vakfımızı, İHH Uluslararası Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Nalan Dal ile aynı birimden Gülnihal Kafa temsil etti. Dal ve Kafa, ilk olarak İHH’nın Suriye’deki insani yardım çalışmalarına destek olan Al Imdaad Foundation, Muslim Judicial Council, Channel Islam International, Al Fidaa Foundation ve Jamiatul Ulama’yı ziyaret ederek son durumla ilgili istişare toplantıları yaptı.

Dal ve Kafa, 10 gün süren gezi kapsamında Cape Town, Port Elizabeth, Durban ve Johannerburg şehirlerindeki çeşitli okullarda Suriye’deki durumu ve İHH’nın faaliyetlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdi. Dal’ın yaptığı sunumların ardından İHH çalışmalarına Güney Afrika Müslümanlarından da destek geldi.

İHH yetkilileri ayrıca ITV adlı televizyon kanalında, Channel Islam International, Channel Islam, The Voice of Cape gibi 6 farklı radyo kanalında ve bir kadın dergisinde Suriye ve İHH faaliyetleri üzerine röportajlar gerçekleştirdi.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022