İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH, Güney Afrika’da Suriye’yi anlattı
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Güney Afrika Cumhuriyeti’ne giderek ilk günden itibaren Suriye halkına insani yardım çalışmaları ile destek veren bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti.
Afrika, Güney Afrika Cumhuriyeti 12.02.2014

Bugüne kadar Suriye halkına verdikleri destek için kurumlara teşekkür etmek ve iki ülkenin halkları arasındaki dostluk ilişkilerini kuvvetlendirmek için çeşitli şehirlerde ziyaretlerde bulunan yetkililer, gittikleri bölgelerde Suriye üzerine sunumlar yaparak ülkenin güncel durumu hakkında bilgi verdiler.

Güney Afrika ziyaretinde vakfımızı, İHH Uluslararası Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Nalan Dal ile aynı birimden Gülnihal Kafa temsil etti. Dal ve Kafa, ilk olarak İHH’nın Suriye’deki insani yardım çalışmalarına destek olan Al Imdaad Foundation, Muslim Judicial Council, Channel Islam International, Al Fidaa Foundation ve Jamiatul Ulama’yı ziyaret ederek son durumla ilgili istişare toplantıları yaptı.

Dal ve Kafa, 10 gün süren gezi kapsamında Cape Town, Port Elizabeth, Durban ve Johannerburg şehirlerindeki çeşitli okullarda Suriye’deki durumu ve İHH’nın faaliyetlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdi. Dal’ın yaptığı sunumların ardından İHH çalışmalarına Güney Afrika Müslümanlarından da destek geldi.

İHH yetkilileri ayrıca ITV adlı televizyon kanalında, Channel Islam International, Channel Islam, The Voice of Cape gibi 6 farklı radyo kanalında ve bir kadın dergisinde Suriye ve İHH faaliyetleri üzerine röportajlar gerçekleştirdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022