İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH İnsani Yardım Vakfı Bayrampaşa Temsilciliği Açıldı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.
Türkiye 28.11.2014

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.

Abdi İpekçi caddesindeki temsilcilik binasında düzenlenen açılışa, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Açılışta konuşan Yıldırım; İHH olarak dünyada 50 bin yetime baktıklarını aktaran Yıldırım, dünyada resmi olarak 210 milyon yetim bulunduğunu, bu sayının 400 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Kayıtlara göre 1998-2007 yılları arasında bir milyon çocuğun organlarının satıldığını anlatan Yıldırım, "Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, bu çocuklardan sorumluyuz. Müslümanız, yeryüzünün halifesiyiz, bir dakika bile boş vaktimiz yok. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan herkes sorumludur. Müslümanlar dünya mazlumlarının güvencesidir. İHH gibi kurumların sayısının artması gerekir. Müslümanlar birlik olmalı. 300 yıldır ya öldürülüyor, ya tehcir ediliyor ya da esir ediliyoruz. Filistin'de, Suriye'de, D.Türkistan'da, Arakan'da her yerde müslümanlar zulme uğruyor. Artık birlik olalım. 12 ülkede 23 yetimhane ile 2000 çocuk için sıcak yuvalar oluşturduk. Hayırseverlere binlerce teşekkürler." diye konuştu.

İHH'nın Bayrampaşa temsilciliği, yapılan dua ve kurdele kesiminin ardından açıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021