İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH İnsani Yardım Vakfı Bayrampaşa Temsilciliği Açıldı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.
Türkiye 28.11.2014

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) Bayrampaşa Temsilciliği açıldı.

Abdi İpekçi caddesindeki temsilcilik binasında düzenlenen açılışa, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve çok sayıda gönüllü ve yardımsever katıldı.

Açılışta konuşan Yıldırım; İHH olarak dünyada 50 bin yetime baktıklarını aktaran Yıldırım, dünyada resmi olarak 210 milyon yetim bulunduğunu, bu sayının 400 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Kayıtlara göre 1998-2007 yılları arasında bir milyon çocuğun organlarının satıldığını anlatan Yıldırım, "Müslümanız, sorumluluk sahibiyiz, bu çocuklardan sorumluyuz. Müslümanız, yeryüzünün halifesiyiz, bir dakika bile boş vaktimiz yok. Bir ilçede bir yetimin gözyaşı varsa bundan herkes sorumludur. Müslümanlar dünya mazlumlarının güvencesidir. İHH gibi kurumların sayısının artması gerekir. Müslümanlar birlik olmalı. 300 yıldır ya öldürülüyor, ya tehcir ediliyor ya da esir ediliyoruz. Filistin'de, Suriye'de, D.Türkistan'da, Arakan'da her yerde müslümanlar zulme uğruyor. Artık birlik olalım. 12 ülkede 23 yetimhane ile 2000 çocuk için sıcak yuvalar oluşturduk. Hayırseverlere binlerce teşekkürler." diye konuştu.

İHH'nın Bayrampaşa temsilciliği, yapılan dua ve kurdele kesiminin ardından açıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022