İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH İstanbul İl Divanı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Genişletilmiş İstanbul İl Divanı toplantısı İHH Ümraniye ek binasında İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
25.09.2017

İHH İnsani Yardım Vakfı, İstanbul ilçeleri ve bağlı ilçe temsilciliklerinin katılım sağladığı Genişletilmiş İl Divanı, sinevizyon gösterimi ile başladı. Divan daha sonra İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımcılara hitabı ve sorulan sorulara cevap vermesi ile devam etti. Program akışı; İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay’ın konuşması, ilçe temsilcilerinin sunumları, il başkanı kapanış konuşması ve dilek – temenniler ile son buldu.

1.jpg

“Sadece yardım kolisi taşımakla olmaz”

Herkesin nefis muhasebesi yapması gerektiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, sözlerini İslam dünyasının sıkıntılarından bahsederek sürdürdü. “Sizler, sadece yardım kolisi taşıyan insanlar olamazsınız, olmamalısınız. İslam dünyasının içine düşmüş olduğu bu sıkıntılardan nasıl çıkabileceği konusunda fikir üretebilen ve bunu uygulayabilen Müslümanlar olmalısınız” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

2.jpg

“Bütün gençlerden sorumlusunuz. Bütün ihtiyaç sahiplerinden ve bütün yetimlerden sorumlusunuz. Sadece nefsinizin kaldıramayacağı şeylerden sorumlu değilsiniz. Ama nefsiniz neyi kaldırıyor, bunu da bilmekten sorumlusunuz. Sen tembellik yaparken bir genç daha kötü yola düşüyor mu? Sizin kendi iç çekişmelerinizden dolayı bir kız çocuğu daha kötü yola düşüyor mu? Siz daha meseleleri çözmek için zaman kaybederken mülteciler, organ mafyasının eline, fuhuş çetesinin, uyuşturucu çetesinin eline düşüyor mu? İşte nefsiniz bunların hangisini kaldırır, hangisinin kaldırmaz bunları da bilmek zorundasınız. İşte biz bu teşkilatları, nefsimizin kaldıramayacağı işlerden dolayı birçok nefsin kaldırabileceği o küçük parçalar bir araya gelsin ve bu işleri yapsın diye. İşte teşkilat dediğin budur. Bundan dolayı da dünyanın her yanından sevaplar alırız, yetimlerden sevap alırız.”

4.jpg

27 ilçe katıldı

Genişletilmiş İstanbul İl Divanı’na katılan 27 ilçe ise şöyle:

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Beykoz, Beylikdüzü, Çekmeköy, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Gebze, Güngören, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022