İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Kadın Kolları’ndan anlamlı kahvaltı
İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın Kolları, Arakan’a başlatılan acil yardım kampanyasına destek olmak amacıyla iki ayrı kahvaltı düzenledi.
Arakan, Bangladeş, Myanmar 03.10.2017

Katliamın yaşandığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya. 21 yıldır Arakan'daki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kriz döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İHH Kadın Kolları, İstanbul’un iki ayrı yakasında düzenlediği kahvaltı programları ile Arakanlı Müslümanlara yardım topladı.

İHH Kadın Kolları’nın Avrupa ve Anadolu yakasındaki gönüllüleri, vakfın “Arakan Yardım Bekliyor” kampanyasına destek olmak amacıyla kahvaltı programlarında bir araya geldi.

552395387897.jpeg

Anadolu yakasındaki kahvaltı programı Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İHH Kadın Kolları Koordinatörü Fatma Türk, Arakan kamplarındaki mültecilerin günlük yaşamlarına videolar eşliğinde dikkat çekerek bölgedeki son durumla alakalı bilgilendirmede bulundu.

Avrupa yakasındaki kahvaltı programı ise 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa konuk olarak katılan Yönetmen Tülay Gökçimen, konuşmasına Arakan kamplarında çekmiş olduğu “İyi Geceler Rohingya” belgeselinin fragman sunumuyla başladı. Yönetmen Gökçimen, belgeseli, dünya zulme kayıtsızlığını sürdürürken ölüm uykusuna terkedilen Arakanlıların dramlarına dikkat çekmek için çektiğini söyledi. Gökçimen, konuşmasını çekimler esnasında yaşadığı zorlukları ve ailelerden dinlediği şahitliklere değinerek sonlandırdı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022