İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Kadın Kolları’ndan anlamlı kahvaltı
İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın Kolları, Arakan’a başlatılan acil yardım kampanyasına destek olmak amacıyla iki ayrı kahvaltı düzenledi.
Arakan, Bangladeş, Myanmar 03.10.2017

Katliamın yaşandığı Arakan'da binlerce kişi hayatta kalabilmek için ormanlara ve sınırdaki kamplara kaçıyor. Canını kurtarabilenler ise açlıkla karşı karşıya. 21 yıldır Arakan'daki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kriz döneminde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İHH Kadın Kolları, İstanbul’un iki ayrı yakasında düzenlediği kahvaltı programları ile Arakanlı Müslümanlara yardım topladı.

İHH Kadın Kolları’nın Avrupa ve Anadolu yakasındaki gönüllüleri, vakfın “Arakan Yardım Bekliyor” kampanyasına destek olmak amacıyla kahvaltı programlarında bir araya geldi.

552395387897.jpeg

Anadolu yakasındaki kahvaltı programı Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İHH Kadın Kolları Koordinatörü Fatma Türk, Arakan kamplarındaki mültecilerin günlük yaşamlarına videolar eşliğinde dikkat çekerek bölgedeki son durumla alakalı bilgilendirmede bulundu.

Avrupa yakasındaki kahvaltı programı ise 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa konuk olarak katılan Yönetmen Tülay Gökçimen, konuşmasına Arakan kamplarında çekmiş olduğu “İyi Geceler Rohingya” belgeselinin fragman sunumuyla başladı. Yönetmen Gökçimen, belgeseli, dünya zulme kayıtsızlığını sürdürürken ölüm uykusuna terkedilen Arakanlıların dramlarına dikkat çekmek için çektiğini söyledi. Gökçimen, konuşmasını çekimler esnasında yaşadığı zorlukları ve ailelerden dinlediği şahitliklere değinerek sonlandırdı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022