İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH Malezya’da Uluslararası İnsani Yardım Konferansı’na katıldı
İHH Uluslararası İlişkiler Departmanı, Kuala Lumpur’da düzenlenen Mercy Malaysia Uluslararası İnsani Yardım Konferansı’na katıldı.
01.06.2024

Malezya’nın en büyük yardım kurumlarından biri olan Mercy Malaysia tarafından her 5 yılda bir organize edilen etkinlik, “Humanitarian Development Nexus: Building Resilience, Transforming Lives” temasıyla düzenlendi. Malezya Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte; forum, seminer ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

495678595369.jpg

Çok sayıda ülkeden katılımcılar yer aldı

Siyasetçileri, akademisyenleri, tıp çalışanlarını ve insani yardım alanında çalışma yapan profesyonelleri bir araya getiren konferansa Malezya hükümeti milletvekilleri ve sivil temsilcileri başta olmak üzere, Filipinler, Somali, Bangladeş, Japonya, İngiltere gibi dünyanın birçok yerinden sivil toplum kuruluşu çalışanı da katılım sağladı. İHH İnsani Yardım Vakfı, 2019 yılında düzenlenen konferansta olduğu gibi bu etkinlikte de hazır bulundu. Vakıf temsilcileri, oturumları aktif katılım sağlayarak programa katkı sundu.

495696408927.jpg

İHH’nın insani yardım alanına dair yaklaşımları aktarıldı

İHH Uluslararası Partnerlikler Koordinatörü Hatice Kübra Koçak “Forced Migration” (Zorunlu Göç) başlıklı atölye etkinliğinde “Government and NGO Collaboration: Turkish Experience” (Hükümet ve STK İşbirliği: Türkiye Deneyimi) isimli sunumunu gerçekleştirdi. “Mental Health Support and Psychosocial Support” (Ruh Sağlığı Desteği ve Psikososyal Destek) atölyesinde ise Koçak, “IHH Experience in Mental Health” (Ruh Sağlığı Alanında İHH Deneyimi) başlıklı konuşma yaptı.

Koçak, insani yardım alanının gelecekte karşılaşması beklenen zorluklar ve çözüm yollarına odaklanan Grand Forum (Büyük Forum) etkinliğinde ise, İHH’nın konuya dair yaklaşımlarını paylaştı.

Etkinlikte, çok sayıda ülkeden katılımcılar insani yardım alanına ilişkin görüş alışverişinde bulunma imkânı buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024