İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Gazze’de Yetim Gecesi
İHH, Gazze’de Yetim Gecesi düzenledi. Geceye Sosyal Çalışma Bakanı Ahmed El Kurd ve Başbakan Temsilcisi Ziyad Zaza ve çok sayıda yetim katıldı.
Filistin, Filistin-Gazze, Ortadoğu 03.04.2009

Gecede savaş sonrası yetim çocukların yapmış olduğu resimler sergilendi. Çocuklar şarkı ve şiirleriyle geceye renk kattı.

Gazze’deki yetimlere yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. İHH Gazze Bürosu 2 Nisan 2009 tarihinde Gazze’de Filistin Yetim Gecesi düzenledi. Sosyal  Çalışma  Bakanlığı, Cemiyetul  Mucemma, Cemiyetul İslamiyye  ve  Salah  Cemiyeti’nin de  katkıları  ile  gerçekleştirilen  Yetimler Gecesi Sevva  Konferans  Salonu’nda yapıldı. Program Sosyal  Çalışma  Bakanı  Ahmed El  Kurd  ve Başbakan  Temsilcisi  Ziyad  Zaza'nın katılımı ile gerçekleştirildi. Gecede savaş sonrası yetim çocukların yapmış olduğu resimler sergilendi. Yetim çocuklar şarkı ve şiirleriyle geceye renk kattı. İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya gecede yaptığı konuşmada 7 bin yetimin bakımını üstlendiklerini ifade etti.

Kaya, “Bu topraklar için kanınızla, canınızla, çocuklarınızla mücadele ettiğiniz için sizleri tebrik ediyor ve sizlerle birlikte olduğumuzu buradan tüm dünyaya haykırıyorum. Filistin’deki kardeşlerimiz hiçbir zaman yalnız değildi. Bundan sonra da yalnız olmayacaklardır” şeklinde konuştu.

Gazze’deki yardım çalışmalarımız devam ediyor

Bu arada vakfımız Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Gazze’deki irtibat büromuz yardımları bizatihi organize ediyor.

500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapıldı. Zehra bölgesinde İbn-i Zeydun İlkokulu ve Musaddar bölgesindeki Kafr Yasif İlkokulunda toplam 600 öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Han Yunus ve Cebaliye’de bayanlar için meslek edinme kursları açıldı. Bu kurslara gelen bayanlar, dikiş, nakış ve bilgisayar eğitimi alıyorlar. Bu kurslarda üretilen mamuller pazarlarda satılarak kursa ek gelir elde ediliyor. Kursların amacı bir yıl içerisinde 1000 öğrenciyi yetiştirmek.

İHH, toprakları oldukça verimli olan Gazze’de tarım çalışmalarına da destek veriyor. Aksa Vakfı’nın tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarına katkıda bulunmak için 72 bin dolar değerindeki buldozer kepçe satın alınarak bu vakfa hediye edildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022