İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH, Suriye’de 185 bin kişiye kurban eti ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde 4 bin 644 hisse kurbanlık kesimi yaparak etlerini 185 bin 760 kişiye ulaştırdı.
Suriye 03.07.2023

"Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir" sloganıyla başlattığı 2023 yılı Kurban çalışmalarını tamamlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’de 4 bin 644 hisse kurbanlık kesimi yaparak etlerini İdlib, Afrin, El Bab, Cerablus, Azez, Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Işık, yaptığı yazılı açıklamada, savaşın içerisindeki 13’üncü Kurban Bayramı’nı geçiren Suriye halkının bayramı büyük bir mutlulukla karşıladığını söyledi.

"Savaşın başından bu yana yardım çalışmalarımız sürüyor"

Işık, "Suriye halkı, 13 yılı aşkın bir süredir savaşla boğuşuyor. Kurban Bayramı'nın gelmesiyle bu bölgedeki insanların yüzlerinde tebessümü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kurban Bayramı boyunca Suriye’deki 185 bin kişiye kurban eti ulaştırdıklarını anlatan Işık, sözlerine şöyle devam etti:

"Suriye'de 13 yıldır devam eden mevcut durumun başladığı ilk andan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da Suriye içerisindeki ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadık. Suriye’deki ihtiyaç sahibi siviller için bölgede vekaletini aldığımız 4 bin 644 hisse kurbanlığı kestik. Bu kurbanlıkların etlerinden 185 bin 760 kişi istifade etti. Allah, kurban bağışında bulunan tüm hayırseverlerin kurbanlarını kabul etsin."

img_7459.jpg

Yakup Işık, Suriye içerisindeki 16 bin 88 çocuğa da bayramlık hediye edildiğini sözlerine ekledi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023