İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH, Suriye’de 185 bin kişiye kurban eti ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde 4 bin 644 hisse kurbanlık kesimi yaparak etlerini 185 bin 760 kişiye ulaştırdı.
Suriye 03.07.2023

"Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir" sloganıyla başlattığı 2023 yılı Kurban çalışmalarını tamamlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye’de 4 bin 644 hisse kurbanlık kesimi yaparak etlerini İdlib, Afrin, El Bab, Cerablus, Azez, Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Işık, yaptığı yazılı açıklamada, savaşın içerisindeki 13’üncü Kurban Bayramı’nı geçiren Suriye halkının bayramı büyük bir mutlulukla karşıladığını söyledi.

"Savaşın başından bu yana yardım çalışmalarımız sürüyor"

Işık, "Suriye halkı, 13 yılı aşkın bir süredir savaşla boğuşuyor. Kurban Bayramı'nın gelmesiyle bu bölgedeki insanların yüzlerinde tebessümü görmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kurban Bayramı boyunca Suriye’deki 185 bin kişiye kurban eti ulaştırdıklarını anlatan Işık, sözlerine şöyle devam etti:

"Suriye'de 13 yıldır devam eden mevcut durumun başladığı ilk andan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da Suriye içerisindeki ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadık. Suriye’deki ihtiyaç sahibi siviller için bölgede vekaletini aldığımız 4 bin 644 hisse kurbanlığı kestik. Bu kurbanlıkların etlerinden 185 bin 760 kişi istifade etti. Allah, kurban bağışında bulunan tüm hayırseverlerin kurbanlarını kabul etsin."

img_7459.jpg

Yakup Işık, Suriye içerisindeki 16 bin 88 çocuğa da bayramlık hediye edildiğini sözlerine ekledi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024