İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH 165 milyon yetim için seferber oldu
"Yetimlere Dünyanızda Yer Açın" adlı 'Yetim' projemiz tüm hızıyla sürüyor. Savaş, kıtlık, yoksulluk ve felaketlerin yaşandığı dünyada yetim kalan çocukların sayısı 165 milyonu buldu. İnsan tacirleri,
Afrika, Balkanlar, GüneyAmerika, GüneyAsya, Kafkasya, OrtaAsya, Ortadoğu, Türkiye 20.02.2012

İHH İnsani Yardım Vakfı savaş, doğal afet ve yoksulluk nedeniyle yetim kalan çocuklara sınır tanımaksızın destek oluyor. Haiti’den Endonezya-Açe’ye kadar dünyanın en ücra coğrafyalarına kadar yetim çalışması yapan İHH, Ekim ayında Van’da yaşanan deprem sonrasında yetim kalan çocukların tamamını da yetim destek sistemine dâhil etti. Farklı coğrafyalarda 8 yetimhanesi bulunan İHH’nın Afganistan, Patani (2), Somali ve Malavi’de 5 yetimhane inşası da devam ediyor. İHH yetim çalışmaları yetim çocukların yaşıtları gibi normal şartlarda büyümesine olanak sağlıyor. Ayrıca yetim ailelerini de destekleyerek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor. Dünya genelinde 100 milyon çocuk aile ortamından uzakta, her türlü tehlikeyle karşı karşıya yaşam mücadelesi veriyor. İHH, bugüne kadar bağışçılarının desteğiyle 23 bini aşkın yetim çocuğu desteklerken, geriye kalan binlerce çocuğu da hayırsever bağışçılarıyla buluşturmayı hedefliyor.  “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyasıyla yetimleri gündemimize taşıyan İHH, bu yıl da 1 Şubat- 31 Mart tarihleri arasında dünya genelinde yetim seferberliği ilan etti. 

İHH, felakete uğrayan insanlara acil yardım ulaştırırken bir yandan da insan tacirlerinden, organ mafyasından ve misyoner kuruluşlardan önce yetimlere ulaşmak ve onlarım tüm ihtiyaçlarını gidermek için 1992 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Yetim kalan çocukların da temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesine yönelik çalışmasıyla bu çocukların kendi topraklarında kültürlerinden kopmadan yaşamalarına olanak sağlıyor.

İHH bugüne kadar dünya genelinde 36 ülke ve bölgede 23.401 yetime ulaştı. Ayrıca 5 kıta üzerinde onlarca farklı ülke ve bölgede dönemsel olarak yetim çocukların mağduriyetlerini, eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve sosyal ihtiyaçlarını gidermeye çalışan İHH, dünyanın farklı bölgelerinde mağdur olan yetim çocukları Sponsor Aile Sistemi ile düzenli destek kapsamına alıyor.

İHH ekipleri yılın çeşitli dönemlerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde karşılaştığı yetim çocuklarla özel olarak ilgileniyor. Hayırsever ailelerin desteğiyle bir yıllık bakımını üstlendiği 23.401 yetim çocuk geleceğe umutla bakıyor. İHH başlattığı “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın”  kampanyası ile en az 5 bin yeni yetim çocuğu düzenli destek kapsamına dahil etmeyi hedefliyor.  Dünya genelinde hala yüz binlerce yetim çocuk hayata tutunmak için hayırseverlerin desteğini bekliyor. Dileyen hayırseverler ayda 90 TL’lik bir destek sağlayarak Türkiye dahil diledikleri bir coğrafyadaki yetim bir çocuğa destek verebiliyorlar. Ya da yine kampanya çerçevesinde tüm operatörlerden “YETIM” yazıp 3072’ye göndererek çocuklar için 5 TL’lik bir destek sunabiliyorlar.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’daki yardım faaliyetlerine 2022 yılında da devam etti. Gıda, gelir temini, eğitim, sağlık ve barınma gibi birçok alanda Afganistanlı ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıldı. Yardımlardan bir milyona yakın kişi istifade etti.
Yetim
10.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında 19 ülkede bin 375 adet su kuyusunu hizmete açtı. Açılan su kuyuları sayesinde yüzbinlerce kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
Su Kuyusu
05.01.2023