İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH tarafından Gaziantep’te Sphere eğitimi düzenlendi
İHH Gaziantep Uluslararası Koordinasyon Ofisi’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. İHH Sphere Eğitmenleri tarafından verilen ve 5 gün süren eğitimlerde, çeşitli illerde faaliyet gösteren 13 farklı kurumda görevli 16 katılımcı eğitim aldı.
23.01.2024

Eğitim programında, gıda güvenliği, geçim kaynakları, sağlık, koruma, su temini ve sanitasyon gibi insani yardım alanlarına dair eğitimler verildi.

Teknik ve teorik anlamda eğitimlerin sunulduğu programda ayrıca, Sphere felsefesi, insani sözleşme, insani yardımda izleme, değerlendirme ve koordinasyon gibi başlıklar da ele alındı.

466553157182.jpg

İnteraktif etkinlikler düzenlendi

13 farklı kurumdan 16 görevlinin eğitim aldığı programda, Sphere El Kitabı’nın sahada tecrübe edilmesi için interaktif etkinlikler de gerçekleştirildi.

Güney Kore kuruluşları The Korea NGO Council for Overseas Development Cooperation (KCOC) ve Community Chest of Korea (CCK) tarafından desteklenen eğitim programı, değerlendirme etkinliği ve sertifika töreni ile son buldu.

466527219495.jpg

Sphere eğitimi nedir?

Afetler sonrası yapılan müdahaleler sırasında insani yardım çalışmalarının kalitesini artırmayı amaçlayan Sphere Hareketi, insani yardım alanında çalışan profesyoneller tarafından 1997 yılında kuruldu. Hareket, insani yardımın kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, donör kuruluşlar, hükümet ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren uluslararası bir harekettir. Verilen eğitimlerde, hareketin insani yardım alanı için belirlediği bir takım standartlar ile ilgili çeşitli sunumlar ve bilgi paylaşımları yapılıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024