İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ve Bosna Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bosna Hersek’in köklü kurumlarından Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan protokole göre, Bosna Hersek’te toplanan yardımlar İHH aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Bosna-Hersek 09.06.2023

Merhamet Derneği Genel Başkanı Kenan Vrbanjac, Genel Sekreter Sidik Aždahić ve beraberindeki heyet ile protokol imza töreni için İHH Genel Merkezini ziyaret etti. Misafir heyet, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay ve İHH Avrupa-Amerika Masası Koordinatörü Mariglen Shehi tarafından karşılandı. 

2g1a2282.jpg

İHH ve Merhamet Derneği arasında imzalanan protokole göre, Bosna-Hersek'te toplanacak insani yardımlar İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından dünyanın farklı ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

Merhamet Derneği'nin ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade eden İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yardım çalışması organize ederek deprem bölgelerine destek olmaları sebebiyle misafir heyete teşekkür etti. 

2g1a2355.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024