İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH ve Bosna Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Bosna Hersek’in köklü kurumlarından Merhamet Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan protokole göre, Bosna Hersek’te toplanan yardımlar İHH aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Bosna-Hersek 09.06.2023

Merhamet Derneği Genel Başkanı Kenan Vrbanjac, Genel Sekreter Sidik Aždahić ve beraberindeki heyet ile protokol imza töreni için İHH Genel Merkezini ziyaret etti. Misafir heyet, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay ve İHH Avrupa-Amerika Masası Koordinatörü Mariglen Shehi tarafından karşılandı. 

2g1a2282.jpg

İHH ve Merhamet Derneği arasında imzalanan protokole göre, Bosna-Hersek'te toplanacak insani yardımlar İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından dünyanın farklı ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. 

Merhamet Derneği'nin ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade eden İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yardım çalışması organize ederek deprem bölgelerine destek olmaları sebebiyle misafir heyete teşekkür etti. 

2g1a2355.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakaryalı çocuklara "Okula Merhaba" şenliği
Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği tarafından, yetimler için yeni eğitim öğretim yılı öncesi şenlik düzenlendi. Şenlikte düzenlenen etkinlik ve oyunlar sayesinde çocuklar, eğlenceli anlar yaşadı.
07.09.2023
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesi ülkeye ulaştı
İHH, 15 Nisan'dan bu yana iç karışıklığın devam ettiği Sudan’a 15 konteynerlik yardım malzemesi gönderdi. Olayların başladığı tarihten bu yana ülkeye gönderilen en geniş kapsamlı yardım olma özelliği taşıyan çalışma ile, 200 bine yakın Sudanlı’ya destek ulaştırılması hedefleniyor.
16.08.2023
İHH’dan Sudan’a 15 konteynerlik yardım malzemesi
İHH’dan Sudan’a 15 konteynerlik yardım malzemesi
İHH, ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmaların 15 Nisan'dan bu yana devam ettiği Sudan’a yönelik yardımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz ay çatışmalardan etkilenenlere yönelik “Rotamız Sudan Yükümüz İyilik” sloganıyla büyük bir yardım kampanyası başlatan İHH; gıda, hijyen ve battaniyeden oluşan 15 konteyner yardım malzemesini deniz yoluyla ülkeye gönderdi. Yardımlardan, yaklaşık 200 bin kişinin istifade etmesi hedefleniyor.
19.07.2023