İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ve Good Neighbors International arasında iş birliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Güney Kore’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Good Neighbors International (GNI) arasında Ayni Yardım Dağıtım Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.
11.12.2023

İmza törenine İHH’yı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya ve Genel Muhasip Celil Özatamer katılırken, Good Neighbors International kurumundan ise Takım Lideri Lee TaeHo

ve Sosyal Çalışmacı Hailey Kim hazır bulundu. İHH Genel Merkezi’nde imzalanan protokol ile kurumların insani yardım konusunda çeşitli alanlarda iş birliği içinde çalışmaları hedefleniyor.

4.jpg

6 Şubat depremlerinin ardından 5 milyon dolar değerinde destek

İki kurum arasındaki işbirliğinin temelleri, 6 Şubat depremlerinin hemen sonrasına dayanıyor.

Good Neighbors International, depremin ardından İHH aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye ve Suriye'ye toplamda 5 milyon dolar değerinde 25 konteynerlik ayni yardım malzemesi göndermişti. Konteynerlerde çadır, branda, kışlık kıyafetler ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri yer alıyordu.

7.jpg

Görüş alışverişinde bulunuldu

Protokolün imzalanmasının ardından iki kurumun temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İHH ve Good Neighbors'ın yardım faaliyetleri, devam eden projeler ve yapılabilecek iş birlikleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, İHH Uluslararası İlişkiler Birimi ve Yurt İçi Yardım Birimi temsilcileri de hazır bulundu.

5.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024