İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ve Good Neighbors International arasında iş birliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Güney Kore’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Good Neighbors International (GNI) arasında Ayni Yardım Dağıtım Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.
11.12.2023

İmza törenine İHH’yı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya ve Genel Muhasip Celil Özatamer katılırken, Good Neighbors International kurumundan ise Takım Lideri Lee TaeHo

ve Sosyal Çalışmacı Hailey Kim hazır bulundu. İHH Genel Merkezi’nde imzalanan protokol ile kurumların insani yardım konusunda çeşitli alanlarda iş birliği içinde çalışmaları hedefleniyor.

4.jpg

6 Şubat depremlerinin ardından 5 milyon dolar değerinde destek

İki kurum arasındaki işbirliğinin temelleri, 6 Şubat depremlerinin hemen sonrasına dayanıyor.

Good Neighbors International, depremin ardından İHH aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye ve Suriye'ye toplamda 5 milyon dolar değerinde 25 konteynerlik ayni yardım malzemesi göndermişti. Konteynerlerde çadır, branda, kışlık kıyafetler ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri yer alıyordu.

7.jpg

Görüş alışverişinde bulunuldu

Protokolün imzalanmasının ardından iki kurumun temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İHH ve Good Neighbors'ın yardım faaliyetleri, devam eden projeler ve yapılabilecek iş birlikleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, İHH Uluslararası İlişkiler Birimi ve Yurt İçi Yardım Birimi temsilcileri de hazır bulundu.

5.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024