İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ve Good Neighbors International arasında iş birliği protokolü
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Güney Kore’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından Good Neighbors International (GNI) arasında Ayni Yardım Dağıtım Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.
11.12.2023

İmza törenine İHH’yı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kaya ve Genel Muhasip Celil Özatamer katılırken, Good Neighbors International kurumundan ise Takım Lideri Lee TaeHo

ve Sosyal Çalışmacı Hailey Kim hazır bulundu. İHH Genel Merkezi’nde imzalanan protokol ile kurumların insani yardım konusunda çeşitli alanlarda iş birliği içinde çalışmaları hedefleniyor.

4.jpg

6 Şubat depremlerinin ardından 5 milyon dolar değerinde destek

İki kurum arasındaki işbirliğinin temelleri, 6 Şubat depremlerinin hemen sonrasına dayanıyor.

Good Neighbors International, depremin ardından İHH aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye ve Suriye'ye toplamda 5 milyon dolar değerinde 25 konteynerlik ayni yardım malzemesi göndermişti. Konteynerlerde çadır, branda, kışlık kıyafetler ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri yer alıyordu.

7.jpg

Görüş alışverişinde bulunuldu

Protokolün imzalanmasının ardından iki kurumun temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İHH ve Good Neighbors'ın yardım faaliyetleri, devam eden projeler ve yapılabilecek iş birlikleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, İHH Uluslararası İlişkiler Birimi ve Yurt İçi Yardım Birimi temsilcileri de hazır bulundu.

5.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın partner kuruluşlarından Güney Kore kuruluşu Good Neighbors International (GNI), İstanbul’da ve deprem bölgelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
08.06.2024
On binler Pendik’te işgalci İsrail’i lanetledi
On binler Pendik’te işgalci İsrail’i lanetledi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, işgalci İsrail’in Gazze’de 8 ayı aşkın süredir devam eden soykırımına karşı yürüyüş düzenlendi. Pendik Marmaray İstasyonu önünden başlayıp 100. Yıl Çocuk Parkı’nda sona eren yürüyüşe katılan on binlerce kişi, Filistin’e destek mesajı verdi.
08.06.2024
“İHH olarak Kurban Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık”
“İHH olarak Kurban Bayramı hazırlıklarımızı tamamladık”
İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı kurbanları paylar halinde Türkiye dâhil 60 ülkedeki 3 milyon kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Vakfın çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İHH Genel Sekreteri Dr. Durmuş Aydın, ülkelerde kurbanlık satın alımlarını ve gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.
Kurban
07.06.2024