İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH ve Qatar Charity’den Kenyalı ihtiyaç sahiplerine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Qatar Charity ortaklığında Kenya’nın 6 farklı bölgesindeki 210 ihtiyaç sahibi aileye yönelik çeşitli yardım projeleri uygulandı.
Kenya 23.11.2023

İHH ve Qatar Charity tarafından Kenya’nın Nairobi, Kiambu, Makindu, Marsabit, Garissa, Mandera ve Turbi bölgelerinde ihtiyaç sahibi ailelerin gelir temin edebilmelerini amaçlayan çok sayıda proje hayata geçirildi.

ihh-ve-qatar-charityden-kenyali-ihtiyac-sahipl.jpg

210 aile istifade etti

Düzenli bir gelirleri olmayan ve ihtiyaç sahibi durumunda olan 210 aileye yönelik uygulanan projeler şu şekilde: “Motosiklet dağıtımı, tuk tuk dağıtımı, yük taşımacılığı için el arabası dağıtımı, dikiş makinesi dağıtımı, tarım ekipmanı dağıtımı, bakkal açılışları, manav açılışları, süt keçisi dağıtımları, süt ineği dağıtımları, kümes hayvanları ve yem dağıtımı.”

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ülkedeki yardım çalışmaları devam ediyor.

2.jpg

Destek olmak için

Kenya’daki ihtiyaç sahiplerine İHH aracılığıyla destek olmak için, KENYA yazıp 3072’ye SMS göndererek 30 TL bağışta bulunulabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına, açıklama kısmına KENYA yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveytli kuruluş Kuwait Society for Relief tarafından ortak hazırlanan insani yardım gemisi, Mersin Limanı’ndan Mısır Ariş Limanı’na doğru yola çıktı. Burada Mısır Kızılayı’na teslim edilecek yardım malzemeleri, ardından Gazze’ye ulaştırılacak. Gemide, birçok farklı kalemde 907 tonu aşkın malzeme yer alıyor.
14.04.2024
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda uluslararası sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor. Filoya katılım için başvuru süreci devam ediyor.
04.04.2024
Suriye’deki 60 bin kişiye iftar
Suriye’deki 60 bin kişiye iftar
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayının ilk 20 gününde 60 bin kişiye iftar verdi.
03.04.2024