İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH Yayınları'ndan kapsamlı bir Suriye kitabı
Ahmet Emin Dağ’ın kaleminden Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü, İHH Yayınları arasından çıktı.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 17.04.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı bir çok alanda yürüttüğü yardım faaliyetlerine ek olarak süreli ve süresiz yayınlarla dünyanın dört bir yanında yaşanan insani meselelere ışık tutmaya devam ediyor.

Akademisyen Yazar Ahmet Emin Dağ’ın kaleme aldığı Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü İHH yayınları arasından okuyucuyla buluştu.

Ortadoğu’yu etkisi altına alan değişim süreci Suriye’deki iç dinamiklerin harekete geçmesiyle bu ülkede de geri dönüşü olmayan bir dönemi başlattı. Sesini yükselten muhalefetin hamlesi, Suriye’deki iktidarın sert tepkisi sebebiyle kanlı bir iç savaşa dönüştü ve büyük bir insani bedel ödendi.

Bölge uzmanı Ahmet Emin Dağ tarafından titizlikle hazırlanan kitap Suriye’yi anlamak ve günümüzde bölgede yaşanan olayları daha iyi yorumlamak isteyen okuyucular için Suriye tarihini, kültürünü, siyasetini, insan hakları uygulamalarını ve dış politikasını yakından tanımaya yardımcı olacak zengin bir içerik sunuyor.

Suriye / Bilad-ı Şam’ın Hazin Öyküsü’nü temin etmek için İHH Genel Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Kitabı PDF formatında online okumak için tıklayınız 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022