İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH yetim gençlere üniversiteye hazırlık desteği verdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim gençlere yönelik üniversiteye hazırlık kursu projesi ile Azerbaycanlı 7 yetim gence üniversiteye hazırlık süreçlerinde destek oldu. Kursa katılan gençler, girdikleri üniversite sınavı sonrası ülkedeki çeşitli üniversitelere yerleşti.
15.12.2023

Dünya genelinde okul çağındaki on milyonlarca kişi imkânsızlıklar sebebiyle eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Yetim çocukların pek çoğu, eğitim masraflarını karşılayamadıklarından dolayı çalışmak zorunda kalmakta ve eğitimleri sekteye uğramakta. İHH, uyguladığı projelerle her yıl yüz binlerce yetime destek oluyor. Vakıf, yetimhaneler inşa ediyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma ve gelir temini projeleriyle yetimlere ve ailelerine yardım ulaştırıyor.

7 genç üniversite kazandı

İHH, yetimlere yönelik eğitim alanındaki çalışmaları kapsamında, Azerbaycanlı 7 yetim gence üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde destek oldu. 8 ay süren üniversiteye hazırlık kursuna devam eden gençler, ülkelerinde girdikleri üniversite sınavı sonucunda çeşitli üniversiteleri tam burslu olarak kazandılar. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından kurs süresince öğrencilere her ay düzenli olarak burs desteği de verildi.

Öğrencilerin yerleştikleri üniversiteler ve bölümleri şu şekilde:

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü

Bakü Slavyan Üniversitesi Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü

Bakü Devlet Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü

Azerbaycan Devlet Petrol Endüstrisi Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümü

Azerbaycan Devlet Petrol Endüstrisi Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümü

Bakü Devlet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
Bosnalı kuruluşlar Suriye’de iki okul inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Islamska Zajednica Bosna Hersek Rijaset ve HO Merhamet Bosna kurumları ile Suriye'de iki okulun açılışını gerçekleştirdi.
13.06.2024
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024