İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH yetim gençlere üniversiteye hazırlık desteği verdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim gençlere yönelik üniversiteye hazırlık kursu projesi ile Azerbaycanlı 7 yetim gence üniversiteye hazırlık süreçlerinde destek oldu. Kursa katılan gençler, girdikleri üniversite sınavı sonrası ülkedeki çeşitli üniversitelere yerleşti.
15.12.2023

Dünya genelinde okul çağındaki on milyonlarca kişi imkânsızlıklar sebebiyle eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Yetim çocukların pek çoğu, eğitim masraflarını karşılayamadıklarından dolayı çalışmak zorunda kalmakta ve eğitimleri sekteye uğramakta. İHH, uyguladığı projelerle her yıl yüz binlerce yetime destek oluyor. Vakıf, yetimhaneler inşa ediyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma ve gelir temini projeleriyle yetimlere ve ailelerine yardım ulaştırıyor.

7 genç üniversite kazandı

İHH, yetimlere yönelik eğitim alanındaki çalışmaları kapsamında, Azerbaycanlı 7 yetim gence üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde destek oldu. 8 ay süren üniversiteye hazırlık kursuna devam eden gençler, ülkelerinde girdikleri üniversite sınavı sonucunda çeşitli üniversiteleri tam burslu olarak kazandılar. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından kurs süresince öğrencilere her ay düzenli olarak burs desteği de verildi.

Öğrencilerin yerleştikleri üniversiteler ve bölümleri şu şekilde:

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü

Bakü Slavyan Üniversitesi Azerbaycan Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü

Bakü Devlet Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü

Azerbaycan Devlet Petrol Endüstrisi Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümü

Azerbaycan Devlet Petrol Endüstrisi Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümü

Bakü Devlet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024