İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH yetim sponsorluk bedelini 800 lira olarak güncelledi
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim sponsorluk bedelini 1 Şubat itibariyle 800 lira olarak belirledi. Konuyla ilgili konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer, değişikliğin yetim ailelerinin alım güçleri göz önünde bulundurularak yapıldığını belirtti.
02.02.2024

Yetim Sponsorluk Sistemi ile ilgili bilgiler paylaşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer, İHH’nın 45 ülkede 137 binden fazla yetim çocuğa her ay düzenli olarak destek ulaştırdığını belirtti. Başer, “Yetim sponsorluk sistemiyle çocuklarımızın hayatına ciddi anlamda katkılar sağlıyoruz. Yetim ailelerine yönelik kalkındırma projeleriyle beraber hayatlarına dokunuyoruz. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda bayramlıklarını, eğitim döneminde kırtasiye desteklerini, kış döneminde yakacaklarını ve kışlık kıyafetlerini karşılamaya gayret ediyoruz” dedi.

“Güncelleme yaparken alım gücünü dikkate aldık”

400 lira olan Yetim Sponsorluk bedelinin 800 lira olarak güncellendiğini hatırlatan Başer, “45 ülkede yaptığımız değerlendirmeyle beraber ailelerimizin alım güçlerini de değerlendirip 800 TL olarak belirledik. 800 TL ile beraber çocuklarımızın eğitim, kırtasiye, sağlık, barınma gibi temel ihtiyaçlarına destek olmaya gayret edeceğiz inşallah. Özellikle Asya ve Afrika’daki ülkelere baktığımızda, bu fiyatın hiç geliri olmayan bir ailenin en azından kendi ayaklarının üzerinde durabilecekleri ve çocukların eğitime devam edebilecekleri derecede ihtiyaçlarını giderdiğini birebir takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

resat-baser.jpg

137 bin 649 çocuğa her ay düzenli destek

Yetim Sponsorluk Sistemiyle bir kişi, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul bir yetime sponsor olabiliyor. İHH Türkiye dâhil 45 ülkede 137 bin 649 yetim çocuğu sponsorluk sistemiyle her ay düzenli olarak destekliyor. Sistemle; yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçları önemli bir katkı sağlanıyor. Her yıl 1 milyondan fazla yetim çocuğa dönemsel yardımlar ulaştırılıyor.

3.jpg

Destek olmak için

İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemi aracılığıyla yetimlere destek olmak isteyen bağışçılar, aylık 800 lira karşılığında bir yetimin sponsoru olabiliyor. Ayrıca, YETIM yazıp 3072’ye SMS göndererek 30 TL yardımda bulunulabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına “YETIM” yazarak projeye destek olabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İHH, Gazze’deki İsrail soykırımına karşı oturma eylemi başlattı
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde, işgalci İsrail'in Gazze'deki soykırımına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi başlatıldı.
24.04.2024
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
Suriye’deki 400 bin kişiye Ramazan yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı, iç savaşın devam ettiği Suriye’de Ramazan ayı boyunca 400 bin kişiye destek oldu.
10.04.2024
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024