İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan 500 Afganlı aileye acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan iç savaş nedeni ile yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3 bin kişiden oluşan 500 aileye acil yardım dağıtımında bulundu.
02.11.2016

Afganistan'ın Kuzey vilayetlerinde son haftalarda tırmanan savaşlar ve huzursuzluklar neticesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yüzlerce aile evlerini terk ederek göç etmek zorunda kaldı.

Afganistan'ın Kunduz şehrinde meydana gelen çatışmalar sebebiyle halk perişan olarak canlarını kurtarmak için civar illere sığındı. Şimdiye kadar ise 15 binden fazla Kunduzlu aile evlerini terk etmeye mecbur edildi.

8.jpeg

Projede 18 bin kişi hedefleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgede birlikte 10 yıldan fazladır çalıştığı Hadaf Vakfı ile birlikte göç etmek zorunda kalan ailelere acil yardım paketleri ulaştırdı. 3 bin kişiden oluşan 500 aileye gıda ve battaniye yardımı yapan İHH, böylelikle zor durumda kalan insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyor.

9.jpeg

Mağduriyet sürüyor

Projenin tamamlanması ile yardımlardan 18 bin kişilik 3 bin ailenin ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bağışçılar ise İHH’nın “Afganistan” fonuna yardımda bulunarak mağdur halka yardım eli uzatabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Doğu Afrika’da kuraklık 36,1 milyon kişiyi etkiledi
Somali, Etiyopya ve Kenya’da devam eden kuraklıktan şu ana kadar 36,1 milyon kişi etkilendi. Üç ülkede, kuraklık sebebiyle temiz suya ve gıdaya erişimde büyük zorluklar yaşanıyor.
04.11.2022
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da selden etkilenen ailelere yardım
Sudan’da geçtiğimiz hafta meydana gelen selin etkileri devam ediyor. 99 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin yaralandığı sel sebebiyle on binlerce ev, iş yeri ve tarım arazisi zarar gördü. İHH, sel sonrası ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı.
31.08.2022
İHH Pakistan için harekete geçti
İHH Pakistan için harekete geçti
Pakistan’da yaşanan şiddetli yağışlar sonucu önceki gün sel meydana geldi. Sel nedeniyle 1061 kişi hayatını kaybetti, 1575 kişi ise yaralandı. İHH İnsani Yardım Vakfı selin hemen ardından ülkeye yönelik acil yardım çalışması başlattı.
29.08.2022