İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan 500 Afganlı aileye acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan iç savaş nedeni ile yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3 bin kişiden oluşan 500 aileye acil yardım dağıtımında bulundu.
02.11.2016

Afganistan'ın Kuzey vilayetlerinde son haftalarda tırmanan savaşlar ve huzursuzluklar neticesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yüzlerce aile evlerini terk ederek göç etmek zorunda kaldı.

Afganistan'ın Kunduz şehrinde meydana gelen çatışmalar sebebiyle halk perişan olarak canlarını kurtarmak için civar illere sığındı. Şimdiye kadar ise 15 binden fazla Kunduzlu aile evlerini terk etmeye mecbur edildi.

8.jpeg

Projede 18 bin kişi hedefleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgede birlikte 10 yıldan fazladır çalıştığı Hadaf Vakfı ile birlikte göç etmek zorunda kalan ailelere acil yardım paketleri ulaştırdı. 3 bin kişiden oluşan 500 aileye gıda ve battaniye yardımı yapan İHH, böylelikle zor durumda kalan insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyor.

9.jpeg

Mağduriyet sürüyor

Projenin tamamlanması ile yardımlardan 18 bin kişilik 3 bin ailenin ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bağışçılar ise İHH’nın “Afganistan” fonuna yardımda bulunarak mağdur halka yardım eli uzatabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan deprem sonrası İran’a yardım
İHH’dan deprem sonrası İran’a yardım
İran'ın güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde 2 Temmuz'da ikisi 6.1, diğeri ise 6.3 büyüklüğünde üç deprem meydana geldi. Depremlerin ardından İHH İnsani Yardım Vakfı bölgeye yönelik yardım çalışması başlattı ve 4 bin 615 kişiye sıcak yemek dağıttı.
04.07.2022
Çatışmaların yaşandığı Batı Darfur’a yardım
Çatışmaların yaşandığı Batı Darfur’a yardım
Sudan’ın Batı Darfur bölgesinde kabileler arasında yaşanan çatışmalar sonucu 95 bin kişi farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldı, 213 kişi ise hayatını kaybetti. İHH İnsani Yardım Vakfı, çatışmalardan etkilenen ve farklı noktalara göç eden kişilere yönelik acil yardım çalışmaları başlattı.
13.05.2022
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
Sel felaketi yaşanan Tayland’a yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Tayland’da yaşanan sel felaketinin ardından ülkeye yönelik yardım çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, 170 aileye yastık, battaniye ve yorgandan oluşan barınma kiti ve 292 aileye de gıda kumanyası dağıtıldı.
22.03.2022