İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan 500 Afganlı aileye acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan iç savaş nedeni ile yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3 bin kişiden oluşan 500 aileye acil yardım dağıtımında bulundu.
02.11.2016

Afganistan'ın Kuzey vilayetlerinde son haftalarda tırmanan savaşlar ve huzursuzluklar neticesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yüzlerce aile evlerini terk ederek göç etmek zorunda kaldı.

Afganistan'ın Kunduz şehrinde meydana gelen çatışmalar sebebiyle halk perişan olarak canlarını kurtarmak için civar illere sığındı. Şimdiye kadar ise 15 binden fazla Kunduzlu aile evlerini terk etmeye mecbur edildi.

8.jpeg

Projede 18 bin kişi hedefleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgede birlikte 10 yıldan fazladır çalıştığı Hadaf Vakfı ile birlikte göç etmek zorunda kalan ailelere acil yardım paketleri ulaştırdı. 3 bin kişiden oluşan 500 aileye gıda ve battaniye yardımı yapan İHH, böylelikle zor durumda kalan insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyor.

9.jpeg

Mağduriyet sürüyor

Projenin tamamlanması ile yardımlardan 18 bin kişilik 3 bin ailenin ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bağışçılar ise İHH’nın “Afganistan” fonuna yardımda bulunarak mağdur halka yardım eli uzatabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gazze’de en çok yemek dağıtımı yapan kuruluşlardan
İHH, Gıda Güvencesi Sektörü’nde Uluslararası Koordinasyon Mekanizması verilerine göre Gazze'de günlük olarak en fazla sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapan uluslararası kuruluşlar arasında yer aldı. Çalışmalarını sürdüren vakıf, Dünya Gıda Programı (WFP) ile birlikte Ramazan’da da her gün 48 bin kişiye iftar yemeği ikramında bulunuyor.
18.03.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
16.02.2024
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 4 bin 608 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.
06.02.2024