İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan 500 Afganlı aileye acil yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan iç savaş nedeni ile yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3 bin kişiden oluşan 500 aileye acil yardım dağıtımında bulundu.
02.11.2016

Afganistan'ın Kuzey vilayetlerinde son haftalarda tırmanan savaşlar ve huzursuzluklar neticesinde çok sayıda insan hayatını kaybetti ve yüzlerce aile evlerini terk ederek göç etmek zorunda kaldı.

Afganistan'ın Kunduz şehrinde meydana gelen çatışmalar sebebiyle halk perişan olarak canlarını kurtarmak için civar illere sığındı. Şimdiye kadar ise 15 binden fazla Kunduzlu aile evlerini terk etmeye mecbur edildi.

8.jpeg

Projede 18 bin kişi hedefleniyor

İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgede birlikte 10 yıldan fazladır çalıştığı Hadaf Vakfı ile birlikte göç etmek zorunda kalan ailelere acil yardım paketleri ulaştırdı. 3 bin kişiden oluşan 500 aileye gıda ve battaniye yardımı yapan İHH, böylelikle zor durumda kalan insanların acılarını bir nebze de olsa hafifletmeyi amaçlıyor.

9.jpeg

Mağduriyet sürüyor

Projenin tamamlanması ile yardımlardan 18 bin kişilik 3 bin ailenin ihtiyaçları giderilmiş olacak. Bağışçılar ise İHH’nın “Afganistan” fonuna yardımda bulunarak mağdur halka yardım eli uzatabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım
İHH’dan Çad’a göç eden Sudanlılara insani yardım
Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmalar 15 Nisan'dan bu yana devam ediyor. 550 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bine yakın kişinin ise yaralandığı iç savaş sürecinde 700 binden fazla Sudanlı ise farklı noktalara göç etti. Ülkede sivillere yönelik acil yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kapsamda son olarak sınır ülkesi Çad’a göç eden Sudanlılara sıcak yemek ve gıda kumanyası dağıttı.
10.05.2023
İHH Sudan’daki iç çatışmaların ardından yardım çalışmalarına başladı
İHH Sudan’daki iç çatışmaların ardından yardım çalışmalarına başladı
Sudan'da, ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında 15 Nisan'dan beri devam eden çatışmalar sonucunda tahmini verilere göre 500'e yakın kişi hayatını kaybetti. 4 bin kişi yaralandı ve yüz binlerce kişi de farklı noktalara göç etmek zorunda kaldı. İHH, yaşanan çatışmaların ardından ülkede acil yardım çalışmaları başlattı.
28.04.2023
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH 5 bin 943 kişiyle yardım çalışmalarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı deprem bölgelerinde 5 bin 943 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile çalışmalarına devam ediyor. İHH Arama Kurtarma Ekipleri vefat etmiş ve yaralı olarak 3 bin 28 kişiyi enkazdan çıkarırken, acil yardım gönüllüleri de gıda, barınma ve giyecek gibi birçok alanda yüzbinlerce kişiye destek ulaştırdı.
21.02.2023