İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH’dan Adana’da “Yetim Hatıra Ormanı”
Adana İHH İnsani Yardım Derneğince (ADYAR), “Yetim Dayanışma Günleri“ kapsamında 1500 fidanı toprakla buluşturup “Yetim Hatıra Ormanı”nı oluşturuldu.
Türkiye 04.03.2014

”Her Yetim Bir Fidandır” sloganıyla Adana Seyhan Baraj Gölü eteğinde Kabasakal-rüzgârlı tepe mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine yetimler ve ailelerinin yanı sıra İHH gönüllülerinden oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı.

1500 fidanın toprakla buluşup Yetim Hatıra Ormanı”nın oluşturduğu etkinliğin açılışında söz alan Adana Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, konuşmasında fidan dikmenin, ormanlara sahip çıkmanın doğaya ve çevreye duyarlı olmanın öneminden bahsetti.

Türkiye’de ve özelde Adana’da gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışmalarını anlatan Acer, “Birçok kurumla böylesi güzel faaliyetler içerisinde kurum olarak bulunmaya çalışıyoruz fakat bugün çok özel duygular içerisindeyiz. Hatıra ormanlarımıza birçok isim vermiştik ama bugün faaliyetlerini çok yakinen bilip gıpta ve takdirle baktığımız İHH VE ADYAR’ın öcülüğünde yetim kardeşlerimizin sahip çıkacağı bir orman oluşturmaktan dolayı çok mutluyum. Sizlerle burada birlikte olmak fidanlarımızı birlikte ekmek çok ayrı bir keyif. Çevreci bir peygamberin emaneti olan siz yetim kardeşlerimize biz de bu fidanları emanet ediyoruz” dedi.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik de “Burada toprağa ektiğimiz fidanlara tıpkı yetim kardeşlerimiz gibi inşallah sahip çıkacağız” dedi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğünce ADYAR ve İHH ya tahsisi edilen bu alanda zaman zaman yetim çocuklarla birlikte farklı etkinlikler yaparak burayı ayrıca işlevsel kılmak istediklerini belirten Geyik, “Fidanlarımız büyüyecek, ağaç olacak, meyveler verecek, yetim kardeşlerimiz de fidanlarla birlikte büyüyecek, üniversiteye gidecek, mezun olacak, evlenecek, vatanını milletini, dinini bayrağını seven bireyler olacaklar inşallah” diye konuştu.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Şefi Deniz Meltem’in fidanların nasıl ekileceğini uygulamalı olarak anlatmasının ardından hep birlikte fidanlar toprağa ekildi.

Bu arada adeta baharın geldiğini müjdeleyen güzel havanın tadını çıkartmak isteyen çocuklar oyunlar oynayıp, yarışmalar yaparak günün tadını doyasıya çıkardılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022