İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Adana’da “Yetim Hatıra Ormanı”
Adana İHH İnsani Yardım Derneğince (ADYAR), “Yetim Dayanışma Günleri“ kapsamında 1500 fidanı toprakla buluşturup “Yetim Hatıra Ormanı”nı oluşturuldu.
Türkiye 04.03.2014

”Her Yetim Bir Fidandır” sloganıyla Adana Seyhan Baraj Gölü eteğinde Kabasakal-rüzgârlı tepe mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine yetimler ve ailelerinin yanı sıra İHH gönüllülerinden oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı.

1500 fidanın toprakla buluşup Yetim Hatıra Ormanı”nın oluşturduğu etkinliğin açılışında söz alan Adana Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer, konuşmasında fidan dikmenin, ormanlara sahip çıkmanın doğaya ve çevreye duyarlı olmanın öneminden bahsetti.

Türkiye’de ve özelde Adana’da gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışmalarını anlatan Acer, “Birçok kurumla böylesi güzel faaliyetler içerisinde kurum olarak bulunmaya çalışıyoruz fakat bugün çok özel duygular içerisindeyiz. Hatıra ormanlarımıza birçok isim vermiştik ama bugün faaliyetlerini çok yakinen bilip gıpta ve takdirle baktığımız İHH VE ADYAR’ın öcülüğünde yetim kardeşlerimizin sahip çıkacağı bir orman oluşturmaktan dolayı çok mutluyum. Sizlerle burada birlikte olmak fidanlarımızı birlikte ekmek çok ayrı bir keyif. Çevreci bir peygamberin emaneti olan siz yetim kardeşlerimize biz de bu fidanları emanet ediyoruz” dedi.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik de “Burada toprağa ektiğimiz fidanlara tıpkı yetim kardeşlerimiz gibi inşallah sahip çıkacağız” dedi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğünce ADYAR ve İHH ya tahsisi edilen bu alanda zaman zaman yetim çocuklarla birlikte farklı etkinlikler yaparak burayı ayrıca işlevsel kılmak istediklerini belirten Geyik, “Fidanlarımız büyüyecek, ağaç olacak, meyveler verecek, yetim kardeşlerimiz de fidanlarla birlikte büyüyecek, üniversiteye gidecek, mezun olacak, evlenecek, vatanını milletini, dinini bayrağını seven bireyler olacaklar inşallah” diye konuştu.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Şefi Deniz Meltem’in fidanların nasıl ekileceğini uygulamalı olarak anlatmasının ardından hep birlikte fidanlar toprağa ekildi.

Bu arada adeta baharın geldiğini müjdeleyen güzel havanın tadını çıkartmak isteyen çocuklar oyunlar oynayıp, yarışmalar yaparak günün tadını doyasıya çıkardılar.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022