İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH’dan engelli vatandaşlarımıza destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli
Türkiye 23.10.2010

Ülkemizde net olmamakla birlikte 8,5 milyon engelli vatandaşımızın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam içerisinde ise 500 bin fiziksel engelli vatandaşımız mevcut. Fiziksel engelli vatandaşlarımız sosyal hayatın içinde çoğu zaman pek çok sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunların kısmen üstesinden gelinmeye çalışılmasına rağmen sosyal imkanların yeterli olmaması yoksul olan engelliler için sorun olmaya devam ediyor. Tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli vatandaşlarımız evlerinden dışarı dahi çıkamayarak yatağa mahkum oluyorlar.

İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri sıkıntılı bir hayat yaşayan engelli vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Maddi durumları el vermediği için yatağa mahkum olan engelli vatandaşlarımız artık en azından sokağa çıkabilecekler. Yardımların yapıldığı engelli vatandaşlarımız İHH’ya ve bağışçılarına çok teşekkür ettiler.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021