İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan engelli vatandaşlarımıza destek
İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli
Türkiye 23.10.2010

Ülkemizde net olmamakla birlikte 8,5 milyon engelli vatandaşımızın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam içerisinde ise 500 bin fiziksel engelli vatandaşımız mevcut. Fiziksel engelli vatandaşlarımız sosyal hayatın içinde çoğu zaman pek çok sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sorunların kısmen üstesinden gelinmeye çalışılmasına rağmen sosyal imkanların yeterli olmaması yoksul olan engelliler için sorun olmaya devam ediyor. Tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli vatandaşlarımız evlerinden dışarı dahi çıkamayarak yatağa mahkum oluyorlar.

İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır gönüllüleri sıkıntılı bir hayat yaşayan engelli vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla örnek bir davranışa imza attılar. Engellilerle Yardımlaşma Derneği ile ortak hareket eden İHH Diyarbakır gönüllüleri 10 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Maddi durumları el vermediği için yatağa mahkum olan engelli vatandaşlarımız artık en azından sokağa çıkabilecekler. Yardımların yapıldığı engelli vatandaşlarımız İHH’ya ve bağışçılarına çok teşekkür ettiler.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022