İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Gazze’ye 8 TIR’lık insani yardım
Gazze’ye yönelik insani yardımlarını sürdüren İHH, işgalci İsrail’in saldırısı altındaki şehre 8 TIR’lık yeni bir yardım daha gönderdi. Yardımlar, AFAD ve Mısır Kızılayı koordinesinde Gazze’ye ulaştırılacak.
Filistin-Gazze 27.11.2023

İşgalci İsrail, Gazze’de 7 Ekim’den bu yana soykırım boyutunda katliamlarda bulunuyor. Cami, kilise, hastane, okul, sivil yerleşim yeri ayırt etmeksizin şehri gece gündüz bombalayan siyonistler, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 14 bin 854 kişiyi şehit etti. Saldırılarda, binlerce kişi ise yaralandı ya da sakat kaldı.

İnsani yardımların önemi her geçen gün artıyor

2007 yılından bu yana ambargo altında bulunan, 7 Ekim’den itibarense İsrail’in dünyadan tamamen tecrit etmeye çalıştığı Gazze’de, insanlar temel yaşam malzemelerine dahi ulaşamıyor. Şehir halkı; havadan ve karadan yapılabilecek insan haklarına aykırı her türlü saldırı tehlikesinin yanında, salgın hastalık riskleriyle de karşı karşıya.

Dünyanın gözleri önünde her gün katliamlara maruz kalan Gazze için, insani yardımların önemi her geçen gün daha da artıyor.     

ihhdan-gazzeye-8-tirlik-insani-yardim-1.jpg

Yardımlar yola çıktı

7 Ekim’den bu yana Gazze’ye yönelik birçok insani yardım çalışmasında bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, 8 TIR’lık yeni bir insani yardım çalışması daha organize etti. Yardım malzemeleri, İstanbul’dan kuru yük gemisine yüklenerek Mersin Limanı’na doğru yola çıktı. Mersin Limanı’nda AFAD’a teslim edilecek yardımlar, Mısır Kızılayı koordinesinde Gazze’ye ulaştırılacak.

İHH tarafından gönderilen 8 TIR’lık yardım şu şekilde: “166 bin 752 adet konserve, 120 bin adet maske, 25 bin 32 adet ıslak mendil, 15 bin 528 adet çocuk bezi, 8 bin 64 adet kadın pedi ve 2 bin 700 adet hasta bezi.”

İHH’nın Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmaları devam ediyor.

gazze23.jpg

Destek olmak için

Gazze halkına destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden GAZZE yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 30 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH İnsani Yardım Vakfı’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da vakfın banka hesap numaralarına açıklama kısmına GAZZE yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
16.02.2024
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
Suriye’deki 4 bin 608 aileye kış yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ sloganıyla başlatılan kış kampanyası kapsamında Suriye’nin kuzeyindeki 4 bin 608 aileye kömür, battaniye, sünger yatak, gıda kolisi, mont ve çizme gibi yardım malzemeleri dağıtıldı.
06.02.2024
İHH yetim sponsorluk bedelini 800 lira olarak güncelledi
İHH yetim sponsorluk bedelini 800 lira olarak güncelledi
İHH İnsani Yardım Vakfı, yetim sponsorluk bedelini 1 Şubat itibariyle 800 lira olarak belirledi. Konuyla ilgili konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer, değişikliğin yetim ailelerinin alım güçleri göz önünde bulundurularak yapıldığını belirtti.
Yetim
02.02.2024