İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

İHH'dan Hatay’daki depremzedelere yemek desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden etkilenen Hatay’da 7 bin kişiye her gün 3 öğün yemek ikram ediyor.
02.06.2023

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından afetzedelere yönelik olarak başlatılan yardım çalışmaları devam ediyor.

Vakıf tarafından Hatay’ın Antakya, İskenderun ve Reyhanlı ilçelerindeki aşevlerinde hazırladığı yemekler, ekipler tarafından depremden etkilenen vatandaşlara ikram ediliyor.

Belirlenen alanlarda kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün dağıtım yapılıyor. Her öğünden yaklaşık 7 bin kişi istifade ediyor.

İHH tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan fırında ise her gün 100 bin adet ekmek üretilerek afetzedelere ulaştırılıyor.

5-7.jpg

Depremin meydana geldiği 6 Şubat tarihinde çalışmalarını başlatan İHH İnsani Yardım Vakfı, deprem bölgelerindeki yardım faaliyetlerine devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor
İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.
11.09.2023
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH Nijer’de çok sayıda projeyi hayata geçirdi
İHH İnsani Yardım Vakfı, Batı Afrika ülkesi Nijer'deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf, Temmuz ayı içerisinde İnegöl İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle, ülkede çok sayıda projeyi hayata geçirdi.
26.07.2023
Endonezyalı uluslararası öğrenci deprem bölgeleri için 100 bin liralık yardım topladı
Endonezyalı uluslararası öğrenci deprem bölgeleri için 100 bin liralık yardım topladı
Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerin yaraları sarılmaya çalışılırken, bölgeye yönelik bir destek de Endonezya’dan geldi. Türkiye'de eğitim gören Endonezyalı öğrenci Farizah Farizah’ın öncülük ettiği yardım projesi ile 100 bin lira toplandı. Toplanan yardım, deprem bölgelerinde kullanılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim edildi.
14.06.2023