İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Iraklı yetimlere gıda desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı Irak'ın Anbar iline bağlı Saklaviyye bölgesinde 600 yetim ve ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıttı.
Irak 23.11.2020

Irak’ta yaşanan savaş sonucu yetim kalan ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdüren İHH, gıda dağıtımlarına devam ediyor. Bu dağıtımdan yaklaşık 3 bin kişinin 1 aylık gıda ihtiyacı karşılandı.

irak-yardimlari-3.jpeg

Dağıtılan gıda kolilerinin içerisinde kuru bakliyat, çay, şeker, salça ve sıvı yağ gibi malzemeler bulunuyor.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Aynacı, “Ortak kültür ve tarihimizin olduğu komşumuz Irak’ın zor günlerinde yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Bugün burada, geçmişten günümüze çıkan çatışmalar sonrası çok sayıda yetim bulunuyor. Bizler halkımızın desteği ile komşumuzun yetimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

irak-yardimlari-2.jpeg

İHH, hayırseverlerin destekleriyle Irak’taki yardımlarını sürdürecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Sudan’da bayram hazırlığı
Sudan’da bayram hazırlığı
Sudan’da Kurban Bayramı hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Kuzey Kordofan ve Hartum şehirlerinde 500 çocuğa bayramlık dağıtılırken, bayramda kesilmek üzere 600 adet büyükbaş, 100 adet de küçükbaş kurbanlık satın alındı.
Kurban
05.07.2022
İHH 100 bin çocuğa bayramlık hediye edecek
İHH 100 bin çocuğa bayramlık hediye edecek
Bugüne kadar milyonlarca yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık hediye eden İHH İnsani Yardım Vakfı, bu Kurban Bayramı’nda da 100 bin çocuğu bayramlıklarla sevindirmeyi hedefliyor. İHH tarafından bayramlık bedeli bu yıl, 300 lira olarak belirlendi.
03.07.2022
İHH Somali’de 10 bin 520 adet gıda kolisi dağıttı
İHH Somali’de 10 bin 520 adet gıda kolisi dağıttı
Somali’de 2020 yılından bu yana devam eden kuraklık, 7 milyondan fazla kişiyi etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, kuraklıktan etkilenenlere yönelik insani yardım çalışmaları kapsamında Mogadişu, Kismayo, Beydava ve Dusamareb’te 10 bin 520 aileye gıda kolisi dağıtımında bulundu.
30.06.2022