İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Suriye’de eğitim desteği
İHH İnsani yardım Vakfı, Suriye’nin El Bab ve Azez bölgelerindeki çeşitli okullarda eğitim gören bin 260 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.
Suriye 26.09.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022-2023 eğitim döneminin başlamasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kırtasiye malzemesi dağıtımında bulunuyor. 

İç savaşın başladığı günden bu yana Suriye’deki sivil insanları yalnız bırakmayan Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları, eğitim alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda birçok projeyi hayata geçiren İHH; öğrencilere çanta, defter, kalem gibi malzemelerden oluşan eğitim setlerinin dağıtımına devam ediyor.

img_8945.jpg

“Eğitim; ekmek ve su gibi ihtiyaçtır”

Yapılan yardımlar hakkında açıklama yapan Suriye Eğitim Birimi'nden Ömer Karakuş, “Bir toplumun ihyası için en önemli hizmetlerden biri eğitimdir. İHH olarak eğitime çok önem veriyoruz. Çünkü eğitim ekmek ve su gibi en temel ihtiyaçlardandır. Yeni okullar, eğitim kompleksleri ve üniversite inşa ediyoruz. Bu çalışmalarımıza destek veren bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da on binlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da on binlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yardım çalışmalarına devam eden İHH; 10 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi, engelli 750 kişiye tekerlekli sandalye ve 85 çiftçiye 7 bin 600 zeytin fidanı dağıttı. Ayrıca, Haziran ayında yaşanan depremde evleri yıkılan 38 aile için de ev inşası çalışmaları sürüyor.
14.11.2022
İHH Suriye için kış yardımı çalışması başlattı
İHH Suriye için kış yardımı çalışması başlattı
Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana mazlumlara yönelik yardım çalışmalarında bulunan İHH, bu kış da “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla bağışçıların desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
11.11.2022
"Hedefimiz, hiçbir çocuğun üşüyerek yatağa girmemesi"
"Hedefimiz, hiçbir çocuğun üşüyerek yatağa girmemesi"
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İyilik Soğuk Geçirmez" sloganıyla Suriye'nin kuzeyinde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler için kış yardımı kampanyası başlattıklarını açıkladı.
04.11.2022