İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Suriye’de eğitim desteği
İHH İnsani yardım Vakfı, Suriye’nin El Bab ve Azez bölgelerindeki çeşitli okullarda eğitim gören bin 260 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttı.
Suriye 26.09.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022-2023 eğitim döneminin başlamasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kırtasiye malzemesi dağıtımında bulunuyor. 

İç savaşın başladığı günden bu yana Suriye’deki sivil insanları yalnız bırakmayan Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları, eğitim alanında da çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda birçok projeyi hayata geçiren İHH; öğrencilere çanta, defter, kalem gibi malzemelerden oluşan eğitim setlerinin dağıtımına devam ediyor.

img_8945.jpg

“Eğitim; ekmek ve su gibi ihtiyaçtır”

Yapılan yardımlar hakkında açıklama yapan Suriye Eğitim Birimi'nden Ömer Karakuş, “Bir toplumun ihyası için en önemli hizmetlerden biri eğitimdir. İHH olarak eğitime çok önem veriyoruz. Çünkü eğitim ekmek ve su gibi en temel ihtiyaçlardandır. Yeni okullar, eğitim kompleksleri ve üniversite inşa ediyoruz. Bu çalışmalarımıza destek veren bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Sarmada ilçesinde kurulan Göz Sağlığı Merkezi, savaş mağduru sivillere ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.
28.05.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
24.05.2024