İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH’dan Suriyeli yetim ailelerine yardım
İHH, “Sponsor Destek Sistemi” kapsamında Suriyeli yetimlerin ailelerine ilk ödemeleri yaptı.
Suriye, Türkiye 21.03.2014

Suriye'de 4. yılına giren saldırılar geriye yalnızca harap olmuş şehirleri bırakmıyor, binlerce aileyi parçalayıp yüz binlerce çocuğu da yetim bırakıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı bölgede olaylar başladığı andan itibaren bir taraftan insani yardım çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan Suriyeli yetimlere yönelik faaliyetler yürütüyor.

Bu kapsamda son haftalarda yetimlere yönelik psikolojik destek amaçlı eğlence programlar yürüten İHH Yetim Birimi, “Sponsor Destek Sistemi” uygulamasını da aktif olarak hayata geçirdi.

Özellikle yetim ailelerinin bulunduğu Şemmarin Konteyner kentinde “Sponsor Destek Sistemi” kapsamındaki ilk nakdi yardımlar dün yapıldı. Teslim edilen yardımlarla tüm yaraları sarılamasa da hayatta olanların yaşamlarına devam etmesinde yardımcı oluyor.

İlk etapta 20 aileye teslim edilen nakdi yardımlar, planlanan program dahilinde ilerleyen günlerde katlanarak devam edecek.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022