İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH’dan Suriyeli yetimlere psikolojik destek
Suriye’de insani yardım çalışmalarına devam İHH ekipleri yetim kalan 120 çocuğa moral olması amacıyla eğlence programı düzenledi.
Suriye, Türkiye 18.02.2014

3 yıldır süren saldırılarda 170 binden fazla insan öldü ve yüz binlercesi ise yaralandı. Tüm bu katliamlar çocukların gözleri önünde hatta birçok yerde çocuklara yapıldı. Savaşın en kötüsünü yaşayan Suriyeli çocuklar psikolojik olarak da çökmüş durumda.

Ailelerini kaybeden Suriye’nin yetimlerine İHH sahip çıkıyor. Azez ve İdlip bölgelerinde kurulan kamplarda özellikle himaye edilen yetimlerin tüm ihtiyaçları karşılanılmaya çalışılıyor.

İHH, bir taraftan Suriyelilerin barınma, gıda ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken diğer yandan yetimlere psikolojik destek amaçlı faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda İHH’nın Reyhanlı’da bulunan koordine merkezinde bir eğlence programı düzenlendi.

Programda, Suriye’nin, İdlip, Halep, Humus bölgelerinden yaşları 7 – 10 arasında olan çocuklar otobüslerle getirilerek yemek ikram edildi.

Programa katılan 120 kadar yetime, palyaço ve çeşitli çizgi film karakterlerinin gösterileri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.

İHH Yetim Birimi tarafından düzenli olarak her ay yapılması planlan organizasyonlarla binlerce yetim çocuğun yaşadığı savaş bunalımından bir nebzede olsa kurtulmaları amaçlanıyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021