İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan Suriyeli yetimlere psikolojik destek
Suriye’de insani yardım çalışmalarına devam İHH ekipleri yetim kalan 120 çocuğa moral olması amacıyla eğlence programı düzenledi.
Suriye, Türkiye 18.02.2014

3 yıldır süren saldırılarda 170 binden fazla insan öldü ve yüz binlercesi ise yaralandı. Tüm bu katliamlar çocukların gözleri önünde hatta birçok yerde çocuklara yapıldı. Savaşın en kötüsünü yaşayan Suriyeli çocuklar psikolojik olarak da çökmüş durumda.

Ailelerini kaybeden Suriye’nin yetimlerine İHH sahip çıkıyor. Azez ve İdlip bölgelerinde kurulan kamplarda özellikle himaye edilen yetimlerin tüm ihtiyaçları karşılanılmaya çalışılıyor.

İHH, bir taraftan Suriyelilerin barınma, gıda ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken diğer yandan yetimlere psikolojik destek amaçlı faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda İHH’nın Reyhanlı’da bulunan koordine merkezinde bir eğlence programı düzenlendi.

Programda, Suriye’nin, İdlip, Halep, Humus bölgelerinden yaşları 7 – 10 arasında olan çocuklar otobüslerle getirilerek yemek ikram edildi.

Programa katılan 120 kadar yetime, palyaço ve çeşitli çizgi film karakterlerinin gösterileri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.

İHH Yetim Birimi tarafından düzenli olarak her ay yapılması planlan organizasyonlarla binlerce yetim çocuğun yaşadığı savaş bunalımından bir nebzede olsa kurtulmaları amaçlanıyor.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022