İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH'dan UCM'ye Mavi Marmara başvurusu
İHH, Mavi Marmara gemisine 2010'da saldırı düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için başvuruda bulundu.
Türkiye 07.03.2014

Mavi Marmara gemisinin bayrak devleti olan Komor Birliği, 31.05.2010 tarihinde Gazze Özgürlük Filosuna yaptığı saldırı nedeniyle İsrailli asker ve sivil sorumlulular hakkında 14.05.2013 tarihinde Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuru yapmıştır. Roma statüsüne taraf olan Komor’un bu başvurusu Mahkemece kabul edilmiş ve İsrail hakkında süreç başlamıştır. Şehit yakınları ve mağdur insani yardım gönüllüleri Mahkemede açılan bu dosyaya mağdur başvurularını gerçekleştirmiştir.

Filo ana organizatörü olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine 2010'da baskın düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için dün başvuruda bulundu.

İHH adına mahkemeye dilekçeyi, başkanvekili Hüseyin Oruç, Gülden Sönmez ve Rabia Yurt’tan oluşan hukuk heyeti sundu.

Basın açıklamasını okumak için lütfen tıklayın

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022