İHH İnsani Yardım Vakfı
İHH'dan UCM'ye Mavi Marmara başvurusu
İHH, Mavi Marmara gemisine 2010'da saldırı düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için başvuruda bulundu.
Türkiye 07.03.2014

Mavi Marmara gemisinin bayrak devleti olan Komor Birliği, 31.05.2010 tarihinde Gazze Özgürlük Filosuna yaptığı saldırı nedeniyle İsrailli asker ve sivil sorumlulular hakkında 14.05.2013 tarihinde Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvuru yapmıştır. Roma statüsüne taraf olan Komor’un bu başvurusu Mahkemece kabul edilmiş ve İsrail hakkında süreç başlamıştır. Şehit yakınları ve mağdur insani yardım gönüllüleri Mahkemede açılan bu dosyaya mağdur başvurularını gerçekleştirmiştir.

Filo ana organizatörü olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine 2010'da baskın düzenleyen İsrail hakkında, Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde açılan davada müdahil olmak için dün başvuruda bulundu.

İHH adına mahkemeye dilekçeyi, başkanvekili Hüseyin Oruç, Gülden Sönmez ve Rabia Yurt’tan oluşan hukuk heyeti sundu.

Basın açıklamasını okumak için lütfen tıklayın

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021