İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İHH’dan yetimlere “Değerler Kitaplığı”
Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Türkiye’de 32 ilde yetim çocuklara 1500 adet kitap seti hediye edildi.
Türkiye 13.02.2013

 İHH İnsani Yardım Vakfı ve Diyanet Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 32 ilde 1500 yetim ailesine kitap setleri hediye edildi.

Toplamda 5 bin yetim çocuğun istifade edeceği kitaplar arasında Diyanet Vakfı Yayınları arasından çıkan Dinimi Öğreniyorum, Peygamberimi Öğreniyorum, İbadetimi Öğreniyorum, Ahlakımı Öğreniyorum, Dualarımı Öğreniyorum, Kitabımı Öğreniyorum adlı eserler yer alıyor.

[video-321]
 
Çocuklara hem okuma alışkanlığı kazandırmak hem de manevi değerlerimizi tanımalarını sağlamak amacıyla uygulanan proje kapsamında gönderilen kitaplar; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Balıkesir, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İskenderun, İstanbul, İzmit, İzmir, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Kayseri, Konya, Mardin, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van, Zonguldak’ta yetim ailelerine dağıtılacak.
İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022