İHH İnsani Yardım Vakfı
İmam Hatip öğrencilerinden vakfımıza ziyaret
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) 20 farklı şehirdeki İmam Hatip öğrencileri ile vakfımızı ziyaret etti.
Türkiye 07.02.2014

Burdur, Kahramanmaraş, Edirne, Samsun ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin 20 farklı şehrindeki öğrenciler, İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER)’in Kış Kampı organizasyonu çerçevesinde İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti.

İHH Genel Merkezi Kudüs Toplantı Salonu’nda ağırlanan öğrencilere, Yetim Birim Sorumlusu Murat Yılmaz tarafından vakfın faaliyetleri üzerine bir sunum gerçekleştirildi. Konuşmasında dünyada yaşanan açlığa, yoksulluğa ve savaşa değinen Yılmaz, özellikle yetim gerçeği üzerinde durarak, yaşanan felaketlerin her gün 10 binin üzerinde çocuğu yetim bıraktığını, bunun senede 3,5 milyonu bulduğunu söyledi.

"Yetimlere biz ulaşmazsak, misyonerler ulaşır"

Dünya üzerindeki yetimlere biz ulaşmazsak misyonerlerin ulaşacağını kaydeden Yılmaz, “Biz Sierra Leone’de Muhammed adında bir rahip ile karşılaştık. Zamanında bir ilaca ya da ekmeğe ihtiyacı olmuş. O an yanında biz olmadığımız için misyonerler onun ihtiyacını karşılamış. Sonuç bu işte. Şimdi Hıristiyanlığı anlatan bir insan haline gelmiş” dedi.

"Ömer Muhtar da, Miloseviç de bir yetimdi"

Ömer Muhtar’ın da Miloseviç’in de bir yetim olduğunu hatırlatan Yılmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Ömer Muhtar’ın Elinden tutuldu ve Libya’nın İtalyanlara karşı verdiği özgürlük mücadelesinin lideri oldu. Miloşeviç’in annesi kendisini asmıştı. Babası ise kendi silahıyla intihar etmişti. Yıllar sonra Miloşeviç balkanları kan gölüne çevirdi ve tarihe Balkan kasabı olarak geçti. Diyoruz ki biz bir ümmetiz. Peki, kalkıp gitmeden, görmeden nasıl olacak bu? Gitmediğiniz, selam vermediğiniz, uğramadığınız sokak ve caddelerin size ait olduğunu iddia edemezsiniz. Bu yüzden herkes okumalı, içinizden, doktorlar, mühendisler, öğretmenler çıkmalı ve elinize aldığınız mesleğiniz, zatınız ile belirlediğiniz hedefler doğrultusunda çalışmalısınız. Bu hedefler de tabi ki Allah rızasını gözetmelisiniz.”

Program, soru cevap kısmından sonra dağıtılan ikramlar ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021