İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İmam Hatip öğrencilerinden vakfımıza ziyaret
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) 20 farklı şehirdeki İmam Hatip öğrencileri ile vakfımızı ziyaret etti.
Türkiye 07.02.2014

Burdur, Kahramanmaraş, Edirne, Samsun ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin 20 farklı şehrindeki öğrenciler, İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER)’in Kış Kampı organizasyonu çerçevesinde İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti.

İHH Genel Merkezi Kudüs Toplantı Salonu’nda ağırlanan öğrencilere, Yetim Birim Sorumlusu Murat Yılmaz tarafından vakfın faaliyetleri üzerine bir sunum gerçekleştirildi. Konuşmasında dünyada yaşanan açlığa, yoksulluğa ve savaşa değinen Yılmaz, özellikle yetim gerçeği üzerinde durarak, yaşanan felaketlerin her gün 10 binin üzerinde çocuğu yetim bıraktığını, bunun senede 3,5 milyonu bulduğunu söyledi.

"Yetimlere biz ulaşmazsak, misyonerler ulaşır"

Dünya üzerindeki yetimlere biz ulaşmazsak misyonerlerin ulaşacağını kaydeden Yılmaz, “Biz Sierra Leone’de Muhammed adında bir rahip ile karşılaştık. Zamanında bir ilaca ya da ekmeğe ihtiyacı olmuş. O an yanında biz olmadığımız için misyonerler onun ihtiyacını karşılamış. Sonuç bu işte. Şimdi Hıristiyanlığı anlatan bir insan haline gelmiş” dedi.

"Ömer Muhtar da, Miloseviç de bir yetimdi"

Ömer Muhtar’ın da Miloseviç’in de bir yetim olduğunu hatırlatan Yılmaz konuşmasını şöyle sonlandırdı:

“Ömer Muhtar’ın Elinden tutuldu ve Libya’nın İtalyanlara karşı verdiği özgürlük mücadelesinin lideri oldu. Miloşeviç’in annesi kendisini asmıştı. Babası ise kendi silahıyla intihar etmişti. Yıllar sonra Miloşeviç balkanları kan gölüne çevirdi ve tarihe Balkan kasabı olarak geçti. Diyoruz ki biz bir ümmetiz. Peki, kalkıp gitmeden, görmeden nasıl olacak bu? Gitmediğiniz, selam vermediğiniz, uğramadığınız sokak ve caddelerin size ait olduğunu iddia edemezsiniz. Bu yüzden herkes okumalı, içinizden, doktorlar, mühendisler, öğretmenler çıkmalı ve elinize aldığınız mesleğiniz, zatınız ile belirlediğiniz hedefler doğrultusunda çalışmalısınız. Bu hedefler de tabi ki Allah rızasını gözetmelisiniz.”

Program, soru cevap kısmından sonra dağıtılan ikramlar ile son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022