İHH İnsani Yardım Vakfı
İşgalci İsrail, Kudüs Müftüsünü ve Mühendis Ebu Zehra'yı Tutukladı
Aksa'da tahriklerini sürdüren işgalci İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik zulümleri devam ediyor.
Filistin, Ortadoğu 08.05.2013

Son günlerde İsrail askeri güçleri Mescidi Aksa’nın etrafını güçlü bir abluka altına alarak namazlarını eda etmek isteyen öğrencilerin içeriye girmelerini engelliyor. Fanatik Yahudiler de Mescid-i Aksa'nın içerisine girerek taşkınlıklar çıkartıyor. Filistin sokaklarında halka karşı gösteriler yapıyorlar.

Olaylar bu şekilde devam ederken İsrail istihbaratı ve askeri güçleri bugün saat 09:00 civarında Kudüs Müftüsü ve Mescidi Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin’i evine baskın yaparak tutukladılar.

Müftü zorla polis merkezine götürüldü. Herhangi bir sebep belirtilmeden tutuklanan müftünün ne zaman serbest bırakılacağı bilinmiyor.

Hamas ve İslami Cihat hareketleri olayı doğrulayarak Müftünün sağlık durumuyla ilgili tüm sorumluluğu İsrail’e yükleyerek yapılan tutuklama ve baskıları kınadılar.

Bu tür baskı ve dayatmaların Filistin halkını bıktırma ve korkutmaya yönelik hareketler olduğunu dile getirdiler.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021