İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İslam dünyasındaki STK’lar tek yürek
5. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı’nın sonuç bildirgesi açıklandı.
17.12.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı ile İİT İnsani İşler Departmanınca "İslam Dünyasında Yükselen Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü" temasıyla İstanbul’da düzenlenen 5. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı sona erdi.

Holiday Inn İstanbul Airport Hotel'de gerçekleştirilen konferansın sonuç bildirgesinde İslam dünyasındaki yardımların İslam İşbilirliği Teşkilatı çatısı altında ve İslami Kalkınma Bankası(IDB) ile birlikte yürütülmesi kararlaştırıldı.

14-15 Aralık günlerinde İslam dünyasından çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bir araya gelerek İstanbul'da gerçekleştirdiği konferans, tarihi önemde kararlar alarak başarıyla sonuçlandı.

 

İki günlük yoğun tartışma ve değerlendirmeler ışığında elde edilen sonuçlar şöyle:

İslam İşbirliği Teşkilatı çatısı altında 5’incisi düzenlenen konferansta çeşitli tavsiyelerde bulunuldu.
Sivil toplum kuruluşlarından 300’ü aşkın katılımcı, Gazze Şeridi’nde soğuk kış şartlarının ve Suriye içindeki ve dışındaki mülteci kamplarının iyileştirilmesi için tavsiyelerde bulunurken İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri bünyesinde Gazze’ye yardım yapılmasına karar verildi.

STK’lar ayrıca Orta Afrika bölgesine yapılacak insani yardımlar konusunda uyarıda bulundu. Mali’deki ve diğer bölgelerdeki mültecilerin yurtlarına dönmeleri konusunda destek verilmesini istedi.

Konferansa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın yanı sıra İslam dünyasından çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileri katıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022