İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İsrail, Gazze’deki aşevimize saldırdı
Gazze’de günlük 3 bin kişiye sıcak yemek çıkarma kapasitesine sahip Mavi Marmara Şehitleri Aşevimiz, işgalci İsrail tarafından düzenlenen saldırı sonucu kullanılamaz hale geldi. Saldırının ardından Gazze içerisinde çeşitli noktalarda yeni mutfaklar kurarak bölge halkına sıcak yemek desteğine devam ediyoruz.
23.10.2023

Vakfımızın Gazze’deki Mavi Marmara Şehitleri Aşevi, işgalci İsrail’in düzenlediği saldırı sonucu tamamen kullanılamaz hale geldi. Gazze halkı için günlük 3 bin kişilik sıcak yemek çıkarma kapasitesine sahip aşevimizin enkazından kurtarılabilen malzemelerle, okul ve hastane gibi çeşitli noktalarda ekiplerimizce yemek üretimi sürdürülüyor. Yeni kurulan noktalarda günlük bin 200 kişilik sıcak yemek hazırlanarak bölge halkına dağıtıyoruz.

İHH Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Emre Kaya, aşevine düzenlenen İsrail saldırısı nedeniyle ekiplerimizde herhangi bir can kaybının olmadığını bildirdi.

1.jpeg

‘‘Saldırı, çalışmalarımıza engel olamayacak’’

Kaya, aşevimizin daha önce de İsrail saldırısında zarar gördüğü bilgisini vererek, ‘‘Geçtiğimiz hafta işgalci İsrail’in saldırısı sonucu aşevimizin bir kısmı zarar görmüştü. Son saldırıda ise maalesef tamamen kullanılamaz hale geldi. Lakin bu durum Gazze halkının yanında olmaya devam etmemize engel olamayacak. Aşevinden kurtarabildiğimiz malzemelerle Gazze içerisindeki çeşitli hastane ve okullarda yeni yemek istasyonları kurduk. Bu istasyonlar aracılığıyla sıcak yemek desteğimiz kesintisiz devam ediyor.’’ şeklinde konuştu.

10.jpg

Gazze’deki sivil yerleşimlere İsrail saldırıları devam ediyor

Apartheid rejimi işgalci İsrail, 2007 yılından bu yana abluka altında tuttuğu Gazze’ye; 2008, 2014 ve 2021 yılında yoğun saldırılar yapmış, çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti. 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’in Gazze şeridine düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı ise 5 bini geçti. Yaralananların sayısı 15 bini buldu.

BM verilerine göre ise İşgalci İsrail’in son saldırıları nedeniyle yerinden edilen Filistinlilerin sayısı 1 milyonu aştı.

İsrail’in uyguladığı ablukayı daha da ağırlaştırması nedeniyle Gazze’de tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir insani felaket yaşanıyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İstanbul’da “Gazze Kardeşlik Şenliği” düzenlendi
İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Yetim Birimi tarafından, İstanbul’da ikamet eden yetim çocukların katıldığı karne şenliği programı düzenlendi. “Gazze Kardeşlik Şenliği” ismi verilen program, Fatih Mimar Sinan Stadı’nda gerçekleştirildi.
10.06.2024
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İdlib’teki fizik tedavi merkezi ile yaralar sarılıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye'nin Sarmada ilçesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile kaza, saldırı veya sinir sistemi bozuklukları nedeniyle nörolojik hastalık geçiren sivillere uzman desteği sunuluyor.
09.06.2024
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
Good Neighbors International, İHH’yı ve deprem bölgelerini ziyaret etti
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın partner kuruluşlarından Güney Kore kuruluşu Good Neighbors International (GNI), İstanbul’da ve deprem bölgelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
08.06.2024