İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İstanbul Yetimhanesi'nden Suriye’ye yardım
Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumlar için yardım kampanyası başlattı.
Endonezya, GüneyAsya, Suriye 26.05.2016

Endonezya Banda Açe’deki İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim çocuklar, Suriye’deki mazlumla için yardım kampanyası başlattı.

Endonezya Banda Açe’de 2004 yılında yaşanan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği Tsunamı felaketinin akabinde inşa edilen İstanbul Yetimhanesi örnek bir çalışmaya imza attı. İstanbul Yetimhanesinde kalan yetim kızlarımızın öncülüğünde çalışanlar ve idarecilerle birlikte Suriye’de yaşanan katliama sessiz kalmayarak yardım kampanyası başlattılar. Kampanyaya öncülük eden kızlarımız, önce bütün çalışanlar, idareciler ve arkadaşlarına önce yaşanan acılar hakkında bilgi verdiler. Açeli kızlar, özverili bir çalışmanın ardından yetimhaneden toparladıkları bağışı İHH’nın bölgedeki çalışmaları yürüttüğü kardeş kuruluşu PKPU ofise götürerek yetkililere teslim ettiler.

Kurum temsilcisi Hafız, “kendi durumlarına bakmadan kardeşleri için gayret sarf eden çocuklarımızın olması çok sevindirici. Bir süre öncesi alan konumda olan bizler, paylaşmayı ve sıkıntılar olan Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu söylemek istiyoruz. Yetimhanede kalan kızlarımız yardımlarını teslim ederken tek dilekleri vardı; savaş olmasın ve Suriye’deki kardeşlerimiz ailelerini kaybetmesin” dedi.

İHH olarak, gönlü engin nesillerin yetişmesine katkı sağlayan tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz. Açeli çocuklarımız bir hayra öncülük ediyorlar. Türkiye’den kendileri için gönderilen yardımların bir kısmını yine yardıma ihtiyacı olan mazlum Suriyeli kardeşleri için paylaşabiliyorlar.

“İyilik Her Zaman Her Yerde”

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022