İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Ankara’da yapıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Toplantıya, vakfın 81 ildeki temsilcileri katıldı.
01.11.2021

Yoğun bir katılımla gerçekleşen İHH İnsani Yardım Vakfı Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 29-31 Ekim tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

durmus-aydin.jpg

Toplantıya; İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İnsani Yardım Dernekleri Yöneticileri ve illerdeki birim koordinatörleri katıldı. Oturumlar şu şekilde gerçekleşti: 

bulent-yildirim.jpg

Birinci oturum

İkinci oturum, Batman İHH Başkanı Mehmet Latif Kaya’nın Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşması ve Suriye Kış Kampanyası için daha sonra kürsüye İHH Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Işık çıktı. Oturum, İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın’ın sunumu ve İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın konuşması ile tamamlandı. 

oturum2.jpg

İkinci oturum

Üçüncü oturum ise birimlerin kendi çalıştaylarıyla devam etti. Oturum; İHH Kadın, Genç İHH, Yetim Birimi, Yurt İçi Yardım Birimi, Mali ve İdari İşler Birimi, İHH Afet Yönetimi, İHH Şubeleri ve İHH Medya Birimi’nin çalıştaylarıyla gerçekleştirildi. 

oturum3.jpg

Üçüncü oturum

Dördüncü oturum da İHH Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Hüseyin Oruç’un Genel İHH Çalışmaları, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Yusuf Bilgin’in Vakıf Fıkhi Meseleleri, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi İzzet Şahin’in İnsani Diplomasi ve İHH Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Yıldırım’ın Hukuki Meseleler başlıklı toplantılarıyla icra edildi. 

oturum4.jpg

Dördüncü oturum

Son oturumda ise Afganistan paneli ile gerçekleştirildi. İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Emin Dağ’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Aynacı, Afganistan’daki İnsani Durum’u; İHH İnsani Diplomasi Birimi’nden Abdullah Altay ise Afganistan’daki Siyasi Süreci anlattı. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Merhamet Derneği’nden İHH’ya ziyaret
Merhamet Derneği’nden İHH’ya ziyaret
Bosna Hersek’in en köklü kurumlarından Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac ve beraberindeki heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı genel merkezine nezaket ziyaretinde bulundu.
30.09.2021
Afganistan Dışişleri Bakanı’na ziyaret
Afganistan Dışişleri Bakanı’na ziyaret
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Afganistan'da geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Vekili Emirhan Muttaki ile acil insani yardım çalışmaları konusunu görüşmek üzere Kabil’de bir ziyaret gerçekleştirdi.
30.09.2021
AGD Başkanından İHH'ya ziyaret
AGD Başkanından İHH'ya ziyaret
AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve beraberindeki heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı'na nezaket ziyaretinde bulundu.
İstanbul
23.09.2021