İHH İnsani Yardım Vakfı
İyilik kervanına bir kurum daha katıldı
İHH Zonguldak Gönüllüleri tarafından Sürekli Aydınlık İçin Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER)’in açılışı gerçekleştirildi.
Türkiye 08.02.2011

Açılış Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dernek başkanı İlyas Yazıcı açılış konuşması yaptı. Derneğin yapmayı düşündüğü faaliyetlerden bahseden İlyas Yazıcı, “Dernek olarak isteğimiz toplumun her kesiminden insanların yetişmesine yardımcı olmaktır. Bunun için de eğitim programları oluşturuyoruz. Halkın derneğimizle kaynaşması için toplantılar düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

İlyas Yazıcı’nın ardından diş hekimi Salih Merdivan söz aldı. Salih Merdivan konuşmasında toplumda güzel şeyler başarmak için çalışmanın öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Say kavramı üzerinde de duran Merdivan, ‘‘Dernek olarak topluma faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.

Salih Merdivan’ın konuşmasından sonra sözü İHH Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt aldı. Ahmet Sarıkurt sözlerine, yeni açılan bu hayır kurumunun herkese hayırlı olması temennileri ile başladı. Devamında İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yetim çalışması ve gönüllü çalışmalarından bahseden Sarıkurt, İHH’nın dünyanın dört bir yanında yaptığı çalışmalardan bahsederek konuşmasını bitirdi. Açılış yapılan dua ve ikram ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021