İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İyilik kervanına bir kurum daha katıldı
İHH Zonguldak Gönüllüleri tarafından Sürekli Aydınlık İçin Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER)’in açılışı gerçekleştirildi.
Türkiye 08.02.2011

Açılış Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dernek başkanı İlyas Yazıcı açılış konuşması yaptı. Derneğin yapmayı düşündüğü faaliyetlerden bahseden İlyas Yazıcı, “Dernek olarak isteğimiz toplumun her kesiminden insanların yetişmesine yardımcı olmaktır. Bunun için de eğitim programları oluşturuyoruz. Halkın derneğimizle kaynaşması için toplantılar düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

İlyas Yazıcı’nın ardından diş hekimi Salih Merdivan söz aldı. Salih Merdivan konuşmasında toplumda güzel şeyler başarmak için çalışmanın öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Say kavramı üzerinde de duran Merdivan, ‘‘Dernek olarak topluma faydalı olmak için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.

Salih Merdivan’ın konuşmasından sonra sözü İHH Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt aldı. Ahmet Sarıkurt sözlerine, yeni açılan bu hayır kurumunun herkese hayırlı olması temennileri ile başladı. Devamında İHH’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yetim çalışması ve gönüllü çalışmalarından bahseden Sarıkurt, İHH’nın dünyanın dört bir yanında yaptığı çalışmalardan bahsederek konuşmasını bitirdi. Açılış yapılan dua ve ikram ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022