İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer’in proje hakkında sunum yaptığı toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yapıcı ve projeyle ilgili görevlendirilen ilçe koordinatörleri katıldı.
10.05.2024

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi, İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde 2013 yılından beri devam ediyor. Proje, çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, başkalarını düşünen ve yardımsever insanlar olarak yetişmelerine katkı sağlamayı hedefliyor. Proje ile Türkiye’deki 2 bin 517 okulda eğitim gören öğrencilerin gönüllü katkılarıyla 6 bin 433 yetim çocuğa her ay düzenli olarak destek ulaştırılıyor.

photo_2024-05-07_15-53-28-4.jpg

Bilgilendirme toplantısı yapıldı

Projeyle ilgili İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer tarafından sunum yapıldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yapıcı ve projeyle ilgili görevlendirilen ilçe koordinatörleri de toplantıda hazır bulundu. 

photo_2024-05-07_15-53-26-7.jpg

Projeye nasıl dâhil olunuyor?

İHH ve MEB arasından protokolü imzalanan proje; yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunmak amacıyla ülkemizdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullarda uygulanıyor.

Projeyle öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri 800 lira ile yetim bir çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veriyor. Projeye destek olmak isteyen sınıflar, okul idaresinin bilgisi dâhilinde öğretmenleri aracılığıyla yetim sponsoru olmak için başvuruda bulunabiliyor. Yetim Sponsorluk Formu elden teslim edilebildiği gibi, https://www.ihh.org.tr/bagis/yetim sayfası üzerinden de doldurulabiliyor. Yetim Bilgi Formu sınıflara ulaştıktan sonra yetim bilgilerine www.ihh.org.tr/yetimlerim üzerinden ulaşılabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
16.05.2024
İHH, Humanitarian Networks and Partnerships Weeks 2024‘e katıldı
İHH, Humanitarian Networks and Partnerships Weeks 2024‘e katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İlişkiler ve Afet Yönetimi Departmanları temsilcileriyle, 6-10 Mayıs tarihlerinde OCHA tarafından organize edilen İnsani Ağlar ve Ortaklıklar Haftası Etkinliği’ne (Humanitarian Networks and Partnerships Weeks) katıldı.
13.05.2024