İHH İnsani Yardım Vakfı
İzmir’den Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek
İzmir’de İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek için kahvaltılı toplantı düzenlendi.
Filistin - Gazze 20.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası Türkiye’yi harekete geçirdi. İzmir’de 17 Şubat Pazar günü İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek toplantısı yapıldı.

İzmirli yetim çocuklar ve destekçi aileleri bir araya getiren kahvaltılı toplantıda Türkiye ve dünyada yetimlerin maruz kaldığı sorunlara dikkat çekildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda ilk olarak İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) tarafından İsrail saldırılarında evleri yıkılan yetimlerin evlerini yeniden yapmak için başlatılan ''İzmir Gazze’de Ev Yapıyor''adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İHH Teşkilatlandırma Birimi Başkanı Ömer Kesmen Filistinli yetimleri anlattı. Ardından Kesmen ve İZYAD Başkanı Rasim Çalar tarafından Kenya’da Rahman ve Meal adlı su kuyularını açan İzmirli gönüllülere plaket takdim edildi.

Halihazırda devam etmekte olan Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasıyla ilgili olarak hedeflerin belirlendiği toplantı Yetim Dayanışma Günleri’nde yetim çocuklara ve ailelerine İzmir genelinde yapılacak faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerin ardından nihayete erdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022