İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İzmir’den Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek
İzmir’de İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek için kahvaltılı toplantı düzenlendi.
Filistin-Gazze 20.02.2013

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyası Türkiye’yi harekete geçirdi. İzmir’de 17 Şubat Pazar günü İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek toplantısı yapıldı.

İzmirli yetim çocuklar ve destekçi aileleri bir araya getiren kahvaltılı toplantıda Türkiye ve dünyada yetimlerin maruz kaldığı sorunlara dikkat çekildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda ilk olarak İzmir İnsani Yardım Derneği (İZYAD) tarafından İsrail saldırılarında evleri yıkılan yetimlerin evlerini yeniden yapmak için başlatılan ''İzmir Gazze’de Ev Yapıyor''adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İHH Teşkilatlandırma Birimi Başkanı Ömer Kesmen Filistinli yetimleri anlattı. Ardından Kesmen ve İZYAD Başkanı Rasim Çalar tarafından Kenya’da Rahman ve Meal adlı su kuyularını açan İzmirli gönüllülere plaket takdim edildi.

Halihazırda devam etmekte olan Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasıyla ilgili olarak hedeflerin belirlendiği toplantı Yetim Dayanışma Günleri’nde yetim çocuklara ve ailelerine İzmir genelinde yapılacak faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerin ardından nihayete erdi.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022