İHH İnsani Yardım Vakfı
Kadın gönüllüler öğrenciler için bir araya geldi
Vakfımızın dünyanın çeşitli ülke ve bölgelerinde gerçekleştirdiği Kurban ve Ramazan kampanyaları çerçevesinde görev alan kadın gönüllüler bölgelere dair gözlemlerini paylaşmak için bir araya geldi.
Türkiye 09.02.2011

Çok çeşitli alanlarda bir çok projeyi hayata geçiren kadın gönüllüler vakıf merkezimizde düzenlenen kahvaltı bir programda bir araya geldi. Kadın gönüllülerimiz gözlem yapma, sorunları yakından görme imkanı buldukları dünyanın savaş, doğal afet ve yoksullukla mücadele eden ülkelerinde özellikle eğitim konusunun çok büyük önem arzettiğini yakından gördüklerini belirttiler. Bu bağlamda Türkiye’de okuyan ve Sefire-i Alem ile Bab-ı Alem dernekleri çatısı altında buluşan öğrencilerin desteklenmesinin anlamlı ve isabetli bir karar olduğunu ifade ettiler. Bu çerçevede öğrencilere burs amaçlı gerçekleştirilecek olan ve 14 Şubatta başlayacak kermes çalışmalarına ellerinden gelen desteği vereceklerini belirttiler.

Ayrıca İHH İstanbul Kadın Gönüllüleri de Bab-ı alem ve Sefire-i Alem  Dernekleri’nin düzenleyeceği kermes organizasyonuna destek için istişare toplantısı  gerçekleştirdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021