İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kadın gönüllüler öğrenciler için bir araya geldi
Vakfımızın dünyanın çeşitli ülke ve bölgelerinde gerçekleştirdiği Kurban ve Ramazan kampanyaları çerçevesinde görev alan kadın gönüllüler bölgelere dair gözlemlerini paylaşmak için bir araya geldi.
Türkiye 09.02.2011

Çok çeşitli alanlarda bir çok projeyi hayata geçiren kadın gönüllüler vakıf merkezimizde düzenlenen kahvaltı bir programda bir araya geldi. Kadın gönüllülerimiz gözlem yapma, sorunları yakından görme imkanı buldukları dünyanın savaş, doğal afet ve yoksullukla mücadele eden ülkelerinde özellikle eğitim konusunun çok büyük önem arzettiğini yakından gördüklerini belirttiler. Bu bağlamda Türkiye’de okuyan ve Sefire-i Alem ile Bab-ı Alem dernekleri çatısı altında buluşan öğrencilerin desteklenmesinin anlamlı ve isabetli bir karar olduğunu ifade ettiler. Bu çerçevede öğrencilere burs amaçlı gerçekleştirilecek olan ve 14 Şubatta başlayacak kermes çalışmalarına ellerinden gelen desteği vereceklerini belirttiler.

Ayrıca İHH İstanbul Kadın Gönüllüleri de Bab-ı alem ve Sefire-i Alem  Dernekleri’nin düzenleyeceği kermes organizasyonuna destek için istişare toplantısı  gerçekleştirdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022