İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Kadın STK yöneticilerine liderlik eğitimi
Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından, İHH’nın da içinde bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının kadın yöneticilerine 4 gün süren "İnsani Yardım Alanında Liderlik" eğitimi verildi.
Afrika, Ortadoğu 20.12.2022

Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA), Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın yöneticilerine yönelik "İnsani Yardım Alanında Liderlik" eğitimi verdi. İstanbul’da verilen eğitim, 4 gün sürdü. Eğitime, İHH İnsani Yardım Vakfı görevlileri de katıldı.

ff0cdb39-8c59-4a89-89c5-03de26843bbf.jpeg

Farklı alanlarda eğitimler verildi

Eğitimle, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde insani yardım çalışmalarında faal olarak yer alan kadın yöneticilerin liderlik bilgilerinin ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi. Eğitim programında, insani yardım ve liderlikte temel kavramlar; insani yardım liderliğinde kadın hakları, rolü ve sorumlulukları; savunuculuk ve politika; etkileme ve liderlik becerileri gibi konular işlendi.

Eğitime, İHH’nın yanı sıra Mısır, Irak, Ürdün, Libya, Lübnan, Filistin, Suriye ve Türkiye'de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarından 20 kadın görevli katıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023