İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kadın STK yöneticilerine liderlik eğitimi
Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA) tarafından, İHH’nın da içinde bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının kadın yöneticilerine 4 gün süren "İnsani Yardım Alanında Liderlik" eğitimi verildi.
Afrika, Ortadoğu 20.12.2022

Uluslararası Gönüllü Kuruluşlar Konseyi (ICVA), Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın yöneticilerine yönelik "İnsani Yardım Alanında Liderlik" eğitimi verdi. İstanbul’da verilen eğitim, 4 gün sürdü. Eğitime, İHH İnsani Yardım Vakfı görevlileri de katıldı.

ff0cdb39-8c59-4a89-89c5-03de26843bbf.jpeg

Farklı alanlarda eğitimler verildi

Eğitimle, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde insani yardım çalışmalarında faal olarak yer alan kadın yöneticilerin liderlik bilgilerinin ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi. Eğitim programında, insani yardım ve liderlikte temel kavramlar; insani yardım liderliğinde kadın hakları, rolü ve sorumlulukları; savunuculuk ve politika; etkileme ve liderlik becerileri gibi konular işlendi.

Eğitime, İHH’nın yanı sıra Mısır, Irak, Ürdün, Libya, Lübnan, Filistin, Suriye ve Türkiye'de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarından 20 kadın görevli katıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı
İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İHH Yetim Çalışmalarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Başer’in proje hakkında sunum yaptığı toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yapıcı ve projeyle ilgili görevlendirilen ilçe koordinatörleri katıldı.
Yetim
10.05.2024
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği'nden İHH’ya ziyaret
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği'nden İHH’ya ziyaret
Kuzey Makedonya LEGIS Derneği Başkanı Jasmin Redjepi, İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, bölgede yapılan ve yapılması planlanan insani yardım çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
08.05.2024
Fatih’te on binlerce kişi Filistin'e destek için yürüdü
Fatih’te on binlerce kişi Filistin'e destek için yürüdü
İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Fatih'te Filistin'e destek yürüyüşü gerçekleştirildi. On binlerce kişinin katıldığı yürüyüş, Fatih Camii önünden başlayıp Edirnekapı’da sona erdi. Burada bir konuşma yapan İHH Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım, “Daha gemileri aldığımız andan itibaren İsrail medyası, ‘Filoya 100’e yakın ülkeden aktivist katılacak. Bu İsrail için büyük felaket’ dediler. Evet bu sizin için felaket, gemilerimiz gelecek” dedi.
05.05.2024