İHH İnsani Yardım Vakfı
Kadınlardan El Emeği Sergisi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) kadın yapılanması koordinasyonunda "8 Mart Dünya Kadınlar Günü El Emeği Sergisi" açıldı.
08.03.2022

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kadın yapılanması koordinasyonunda İHH İnsani Yardım Vakfı Kadın biriminin katkılarıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü El Emeği Sergisi, MÜSİAD Genel Merkezinde açıldı.

Açılışta konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD'ın, hayatın her alanına dokunan kültürel mirası en iyi şekilde korumak ve yaşatmak için çalıştığını söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik eden Asmalı, "Bizler, MÜSİAD'lı iş insanları olarak, hanım kardeşlerimiz ile 30 yılı aşkın süredir, ülkemizin refahı ve aydınlık yarınlarımız için var gücümüzle mücadele ettik, mücadelemizi sürdürüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD Kadın Başkanı Meryem İlbahar ise kadınların her alanda desteklenmesiyle gerçek anlamda güçleneceğini vurguladı. MÜSİAD Kadın olarak, kadının bulunduğu her alanda farkındalık oluşturma gayesiyle faaliyetler yaptıklarının altını çizen İlbahar, Türkiye'nin en fazla iş kadınını barındıran iş dünyası örgütlenmesi olduklarını dile getirdi.

El Emeği Sergisi 11 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek

MÜSİAD Kadın ve İHH Kadın iş birliğinde hazırlanan ve savaş mağduru kadınların, yetim annelerinin ve gönüllü kadınların farklı coğrafyalardaki kadınlar, çocuklar, aileler için oluşturulan birçok projeye gelir sağlaması amacıyla kendi elleriyle yaptıkları ürünlerin sergilendiği El Emeği Sergisi, MÜSİAD Genel Merkezinde 11 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
STK’lar Filistin ve Mavi Marmara konulu panel düzenledi
STK’lar Filistin ve Mavi Marmara konulu panel düzenledi
STK’lar tarafından İstanbul Üniversitesi’nde “Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi ve Mavi Marmara” başlıklı panel düzenlendi.
11.05.2022
Ayrımcılığa dur diyelim!
Ayrımcılığa dur diyelim!
Son günlerde mültecilere ve göçmenlere yönelik artan ırkçı ve ayrımcı söylemlere karşı İHH İnsani Yardım Vakfı ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından ortak kamuoyu duyurusu yayınlandı.
Mülteci
09.05.2022
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
Sivil Toplum Kuruluşları, mültecilerin ülkelerine dönmelerine yönelik artan siyasi söylemler ve bazı kesimlerce sürdürülen ırkçı yaklaşımlara ilişkin İHH Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı.
Mülteci
28.04.2022