İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kahramanmaraşlı öğrencilerden yetimlere destek
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine bir destek de Kahramanmaraş’ın Ilıca kasabasından geldi.
Türkiye 22.11.2013

Kahramanmararaş’ın Ilıca kasabasındaki Ilıca Çok Programlı Lisesi öğrencileri "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesine destek vermek için okullarında kermes düzenledi.

Birbirinden güzel yemeklerin ve takıların satışa sunulduğu, müzikli etkinliklerin düzenlendiği kermese Belediye Başkanı Remzi Demir, Karakol Komutanı Serdar Ulun, Kahramanmaraş Eğitim Bir Sen Başkanı Adnan Alagöz, Ilıca İlköğretim ve Yeniyapan İlköğretim Okulu Müdürleri ile çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Programda söz alan Ilıca Çok Programlı Lisesi Okul Müdürü Deniz Yaşar Tunç öğrencilerin kampanyaya katılımı hakkında şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta davetimiz üzerine Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği gönüllülerinin okulumuzda yaptığı kampanya tanıtım programının hemen ardından, bu hafta öğrencilerimiz tarafından yetimler yararına düzenlenen kermesten elde edilen gelirle bir yetime sponsor olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kermesimize çok sayıda seçkin davetlinin ilgi göstermesi ve bu kampanyaya destek vermelerinden dolayı da ayrıca mutluyuz. Öğrencilerimizin bu tür etkinlikleri artırarak daha çok sayıda yetime sponsor olmasını ümit ediyoruz. İnşallah bu iyilik hareketimiz diğer okullardaki öğrencilere de örnek olur. Bu yardımı yapmamıza vesile olan İHH İnsani Yardım Vakfı’na da teşekkür ediyoruz.”

Kahramanmaraş şehir merkezine 70 km mesafede bulunan Ilıca kasabasında yaklaşık 250 öğrencisi bulunan okulun öğrencilerinin büyük çoğunluğu taşımalı eğitimle çevre köylerden gelen öğrencilerden oluşuyor.

Dünya genelinde 135 ülke ve bölgede yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren ve her geçen gün onlarca çocuğun hamiliğini üstlenen İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm Türkiye’yi yetim seferberliğine dâhil edebilmek amacıyla 2013 yılı Kasım ayı itibariyle“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasını başlattı. İlköğretim ve lise düzeyindeki okullarda okuyan öğrencilerin katılabileceği, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı destekli kampanya kapsamında çocuklar ve gençler dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım eli uzatabilecek.

Kampanya ile savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesi hedefleniyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022