İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kahramanmaraş’ta yetimler için dayanışma gecesi
İHH Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği tarafından Yetimler yararına “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi.
Türkiye 30.04.2015

Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti K.Maraş Milletvekili Adayı İlker Çitil, Nursel Reyhanlıoğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İHH Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, AK parti K.Maraş İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, K.Maraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, TKDK İl Koordinatörü Ömer Süha Uslu, AK Parti On iki Şubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir, Aksu TV Genel Müdürü Cüneyt Beyit, Memur-sen K.Maraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Ersin Özgül, İHH K.Maraş yönetim kurulunun yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İHH Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi Sorumlusu Yusuf Bülbül, kent olarak Türkiye genelindeki yetim çocuklara destekte 4. sırada olduklarını, her ay 400'den fazla yetime yardım ettiklerini vurguladı.

Ardından söz alan İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, dünyanın birçok ülkesindeki yoksullara Türkiye’den yardım eli ulaştırdıklarını belirterek, “Onlara ne kadar şefkat ilgi gösterirsek yarınlarda da inşallah o kadar daha barış dolu dünyayı karışımızda göreceğiz” dedi.
 
 
İnsanların dünya telaşından yetim çocukları göremediğini söyleyen Yılmaz, "Eğer yetim çocukları tek bir ülkeye toplayıp bir devlet yapsak, dünyanın 3. en büyük devleti oluyor. Nüfus açısından dünyanın en büyük 3. ülkesi bu ülke oluyor" ifadesini kullandı. 
 
Dünyadaki tüm yetim çocuklara bakmanın bir insanlık görevi olduğunu dile getiren Yılmaz, bu kapsamda İHH'nın bu yıl 180 bin yetim çocuğa destek vereceğini kaydetti.
 
Yetimlere 400 milyon liralık destek
 
Dünya ülkelerinin suriye'ye yaptığı yardımların fazlasını İHH'nın tek başına yaptığını dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti: "İHH olarak şu an Suriyeli kardeşlerimize 400 milyonun liranın üzerinde bir destek sunduk. Bu gerçekten Anadolu insanının kadirşinaslığıdır. Kendi ihtiyacı olmasına rağmen kardeşini öncelemesidir. Eski para ile 400 trilyondan bahsediyorum. Bugün tüm Avrupa ülkelerinin Almanya, Fransa, Belçika, İtalya ve Hollanda'nın yaptıkları yardımları üst üste koysanız, sadece İHH'nın yaptığı yardımlara ulaşamıyor. Tabi konuşmaya geldiğinde 'mangalda kül' bırakmazlar. Dünyayı onlar kurtarmışlardır. Ama maalesef durum öyle değil, bunları da iyi bilmek lazım."
 
"Her sınıfın bir yetim kardeşi var" adlı projeye destek veren okul ve sınıf temsilcilerine teşekkür beratı veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise öğrencilerin büyük bir dayanışma örneği gösterdiğini belirtti.
 
Genç bedenlerinde merhamet dolu kocaman yürekleri ile başarıya imza atan öğrencileri tebrik ettiğini belirten Erkoç, "Yetimler peygamber efendimizin bize emanetidir. Bunun çok büyük üzerimizde vebal ve sorumluğunu var. İHH üyelerine bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından, "Yetim Gülerse Dünya Güler" isimli şiir ve resim dalında dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri Merkez Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından verildi. Gece, sanatçı Umut Mürare'nin konseri ile sona erdi.
 
 
İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022